باشگاه خبرنگاران/ دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی از رشد ۱۲۵ درصدی پرداخت زکات در استان خبر داد.

مجید الهی راد، دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی با بیان اینکه مردم نیکوکار در نیمه نخست امسال بیش از ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۲۵ درصد افزایش ‌یافته است.
وی هدف‌گذاری دبیرخانه شورای زکات در سال ۹۹ را ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون شاهد تحقق ۹۰ درصد برنامه‌های این فریضه الهی هستیم.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی ادامه داد: ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از رقم کلی زکات امسال به‌صورت واجب و مستحب پرداخت ‌شده است و ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن نیز زکات فطریه و کفارات بوده است.
الهی راد تأکید کرد: از مجموع زکات پرداختی کشاورزان و مردم نیکوکار استان تنها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به‌صورت نقد و کالا وارد دبیرخانه شورای زکات شده که تمام آن برای نیازمندان هزینه شده است و باقی‌مانده رقم زکات پرداختی نیز به‌صورت مستقیم زیر نظر این دبیرخانه برای روستای‌های پرداخت‌کننده زکات در بخش‌های نیازمندی محرومان و همچنین ساخت پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.
وی بیان کرد: از مجموع ۵۰۰ روستای استان خراسان شمالی امسال در حرکتی جهادی ۴۲۰ روستا زکات واجب خود را پرداخت کردند.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی به برنامه‌های جدید کمیته امداد در استفاده از ظرفیت طلاب در گسترش زکات اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون ۱۵۰ روحانی در استان مستقر هستند که ۱۱۳ نفر از این طلاب در قالب عاملین افتخاری در قالب تبیین برنامه‌های زکات با دبیرخانه شورای زکات استان همکاری دارند.
الهی راد همچنین سایر عاملین افتخاری استان را یک هزار و ۴۴۵ نفر برشمرد و افزود: یک هزار و ۲۹۷ نفر از این عاملین ساکنان روستا‌های استان هستند که همکاری مستمری با دبیرخانه شورای زکات دارند.
وی ادامه داد: طی نیمه نخست امسال نیز ۴۵۸ جلسه با موضوع گسترش زکات این فریضه واجب الهی برگزار شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today