صاف نیوز/ جانشین ستاد پیشگیری از کرونا در استان قزوین با بیان اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان قزوین تشدید شده، از احتمال تعطیلی مدارس و مراکز علمی خبر داد.

منوچهر حبیبی جانشین ستاد پیشگیری از کرونا در استان قزوین بعدازظهر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین که در سالن جلسات باقرالعلوم قزوین برگزار اظهار کرد: بی‌توجهی به پروتکل‌ها باعث رشد بی‌اندازه این بیماری در استان قزوین شده است.
وی افزود: عدم نظارت کافی بر روی بازار و جایگاه‌های پمپ‌بنزین در سطح قزوین و همچنین بی‌توجهی به رستوران‌ها از عوامل اصلی افزایش کرونا در استان قزوین است.
حبیبی تصریح کرد: با ادامه این روند باید نظارت‌ها افزایش یابد تا بتوانیم شیوع بیماری را کنترل کنیم.
وی عنوان کرد: شرایط امروز کرونا در قزوین از وضعیت اسفند و فروردین بسیار حادتر شده و این به معنای تشدید خطر در استان قزوین است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: پیشنهادات لازم برای تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ارائه شده و در صورت تشدید وضعیت با مجوز از ستاد ملی کرونا و وزارتخانه مرتبط حتماً این کار انجام خواهد شد.
وی عنوان کرد: تعطیلی سینماها، موزه‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی، کافه‌ها، تالارها و آرایشگاه‌های زنانه نیز در دستور کار قرار گرفته است و با مجوز ستاد ملی کرونا اعمال خواهد شد.
جانشین ستاد کرونا در استان قزوین تصریح کرد: کیوسک‌های توزیع غذا و کرایه دوچرخه در جاده سلامت قزوین نیز باید تعطیل شوند و به دلیل شیوع گسترده این بیماری در قزوین پیاده‌روی در جاده سلامت نیز تعطیل خواهد شد.
حبیبی عنوان کرد: نظارت‌ها بر بازار نیز باید تشدید شود و در صورت مشاهده عدم رعایت پروتکل‌ها توسط اصناف مستقر در بازار حتماً برخورد قاطع و لازم صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: درصورتی‌که تخلف‌ها تکرار و به آن بی‌توجهی شود بدون شک پروانه کسب کسبه نیز لغو خواهد شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: ورود افراد بدون ماسک به دستگاه‌های اجرایی و همچنین برگزاری جلسات با جمعیت بیش از ۱۵ نفر نیز ممنوع خواهد بود.
وی اضافه کرد: این ترس وجود دارد که با تعطیلی ادارات، جاده‌های استان نیز شلوغ و مسافرت‌ها از سر گرفته شود و بر همین اساس نیز تعطیلی ادارات در دستور کار نیست.
حبیبی تصریح کرد: بیمارستان‌های خصوصی نیز ازاین‌پس با ظرفیتی که امشب به آن‌ها اعلام خواهد شد باید بیماران کرونایی را پذیرش کنند.
وی گفت: دستور مقام معظم رهبری نیز در تبعیت از ستاد کرونا برای همه فصل‌الخطاب است و طبق فرمایش ایشان برگزاری هرگونه تجمع به مناسبت اربعین و پیاده‌روی آن ممنوع خواهد بود.
جانشین ستاد کرونا در استان قزوین در پایان با گلایه از بی‌توجهی مردم به پروتکل‌ها عنوان کرد: متأسفانه تنها ۴۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند و این امر خود عامل تشدید بیماری است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today