باشگاه خبرنگاران/ جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: افزایش شیوع ویروس کرونا در قزوین موجب شد تا مجدد به مدت یک هفته محدودیت‌های اجتماعی در استان اعمال شود.

منوچهر حبیبی جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان در جلسه مسئولان کمیته‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گفت: با توجه به اعمال این محدودیت‌ها، طی یک هفته آینده همه کلاس‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزش عالی و حوزه‌های علمیه به صورت مجازی برگزار می‌شود.
به گفته او، کادر اجرایی مدارس و دانشگاه‌ها باید در محل آموزش حضور یابند در حالی که هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، دبیران و اساتید دانشگاهی وجود ندارد.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سرا‌ها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها تعطیل خواهند بود.
حبیبی در ادامه سینماها، تئاتر‌ها و مراکز مشابه، استخر‌های سرپوشیده، موزه، باغ موزه‌ها و تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی را به مدت یک هفته تعطیل اعلام کرد.
وی افزود: رستوران‌ها و فست‌فود‌ها می‌توانند در این هفته به کار خود ادامه دهند، اما فعالیت آن‌ها صرفا باید به صورت بیرون‌بر باشد و مردم نباید در سالن این اماکن حضور داشته باشند.
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گفت: همچنین از روز شنبه فعالیت باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد رزمی و گروهی، باشگاه‌های بدنسازی، کافه‌ها قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهر بازی‌ها ممنوع است.
حبیبی گفت: طبق هماهنگی با امام جمعه قزوین و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات این هفته مراسم نماز جمعه در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد و در این مدت مساجد فقط برای اقامه نماز باز خواهد بود لذا برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی در مساجد طی هفته آینده ممنوع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today