شبستان/ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متوسط ۴۰ درصد معابر روستایی کشور فاقد آسفالت است و قطعا با تلاش بنیاد مسکن و کمیسیون های عمران و تلفیق اعتباراتی برای این بخش در نظر خواهیم گرفت.

محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در آیین متمرکز اهدای 1000 جلد سند مالکین به واحدهای مسکونی روستایی استان گلستان اظهار کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات گسترده ای در مناطق زلزله زده استان گلستان از سوی بنیاد مسکن ارائه شده است و امیدواریم هرچه زودتر مردم در منازل خود مستقر شوند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در چند سال گذشته به دلیل سیاست های اشتباه جمعیت روستایی که یک جمعیت مولد و تولید کننده به شمار می رود به دلیل عدم توجه به اشتغال آنان کمتر رقبت دارند که در روستاها بمانند و بسیاری از آنان به شهرها مهاجرت کردند.
رضایی بابیان اینکه جمعیت قالب توجهی از  شهرنشینان در روستاها می ماندند از جمعیت مولد و تولید کننده روستایی هستند، گفت: یک روستایی نیز حق دارد که از خدمات مناسبت بهداشت و درمان بهره مند شود و توجه به رفاه روستائیان باعث کاهش میزان مهاجرت روستائیان به شهرها خواهد شد.
وی بابیان اینکه باید همه مسئولان تلاش کنند که به ماندگاری روستائیان کمک کنیم، افزود: بنیاد مسکن طرح بهسازی روستایی را در کلاجان قاجار اجرا کرده است و امیدواریم در بقیه روستاها استان نیز این مهم اقدام شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجلس نیز اهتمام خواهیم داشت که اعتبارات بیشتری برای اجرای طرح های هادی به روستائیان اختصاص دهیم، به طور متوسط 40 درصد معابر در روستاها فاقد آسفالت هستند و قطعا با تلاش بنیاد مسکن، کمیسیون های عمران مجلس شورای اسلامی و تلفیق اعتباراتی برای این بخش در نظر خواهیم گرفت.
رضایی تأکید کرد: بحث بهبود شرایط دهیاران نیز باید در دستور کار قرار گیرد، مردم از دهیاران مطالبات دارند و خط اول حل مشکلات مردم در روستاها دهیاران به شمار می روند و  دهیاران با حداقل امکانات در روستاهای دور دست خدمت می کنند و ثبات شغلی ندارند و باید در این زمینه تلاش شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today