باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی کرمان گفت: درپی صدور احکام قضایی در دو مورد حدود ۱۹ و دو دهم هکتار از اراضی ملی در دو منطقه دهسرد و قادر آباد شهرستان ارزوییه رفع تصرف و به منابع طبیعی برگشت داده شد.

اصغر عربی، جانشین فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان با اشاره به رفع تصرف از حدود یک و دو دهم هکتار اراضی منطقه خسروآباد دهسرد ارزوییه، ابراز کرد: به منظور اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور و با پیگیری‌های پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان ارزوییه و در پی آن دستور رییس دادگاه ارزوییه، حدود یک و دو دهم هکتار از اراضی تصرفی در منطقه خسروآباد دهسرد رفع تصرف و به منابع طبیعی برگشت داده شده است.
وی افزود: در اجرای این دستور که عوامل پاسگاه انتظامی دهسرد نیز حضور داشتند، با یک دستگاه لودر، تمام مصالح ساختمانی تعبیه شده به دست متصرفان تخریب و جمع آوری شد.
عربی بیان کرد: منطقه دهسرد به علت خوش آب و هوا بودن، در کانون توجه متصرفان و در وضعیت بحرانی از لحاظ تصرف اراضی ملی قرار دارد که با پیگیری و برخورد قاطع پاسگاه ویژه منابع طبیعی و واحد حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان ارزوییه، در چند روز گذشته نیز در چندین فقره اجرای احکام قضایی، خلع ید و رفع تصرف در این منطقه اجرا و اراضی تصرفی به منابع طبیعی بازگردانده شده است.
وی گفت: به طور کلی درپی صدور احکام قضایی در دو فقره حدود ۱۹ و دو دهم هکتار از اراضی تصرفی ملی در دو منطقه دهسرد و قادر آباد شهرستان ارزوییه خلع ید و به منابع طبیعی برگشت داده شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday