صدا و سیما/ مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در نخستین باران پاییزی امسال، ۲۲ میلیمتر باران در شهرستان مسجدسلیمان ثبت شد.

محمد سبزه زاری، مدیرکل هواشناسی خوزستان در این خصوص اظهار کرد: همچنین این سامانه بارشی در لالی ۵ و نیم میلیمتر، شوشتر  دو ۷ دهم میلیمتر، حسینیه اندیمشک دو و دو دهم، و در گتوند دو میلیمتر بارید.
وی ادامه داد: در بررسی نقشه‌های هواشناسی طی امروز در پاره‌ای از نقاط استان به ویژه نواحی شمالی، شرق و ارتفاعات استان به علت بالا بودن ضرایب ناپایداری و شرایط همرفت و وجود رطوبت، رگبار و رعد و برق نقطه‌ای به همراه وزش باد شدید موقتی مورد انتظار است.
بارش نخستین برف پاییزی در ایذه
بخشدار سوسن از توابع شهرستان ایذه گفت: با آغاز فعالیت سامانه بارشی در این منطقه برخی از ارتفاعات بخش سوسن سفیدپوش شدند.
حسین مرادی افزود: با آغاز فصل پاییز و فعالیت نخستین سامانه بارشی در منطقه، برخی از ارتفاعات بخش سوسن سفیدپوش شدند و مناظر جالبی را پدید آوردند.
رطوبت ۹۲ درصدی در مسجدسلیمان
مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین گفت: صبح امروز رطوبت بالا برخی شهر‌های استان را فراگرفت به طوری که در مسجد سلیمان ۹۲ درصد رطوبت نسبی ثبت شد.
وی تصریح کرد: همچنین در شهر‌های آبادان و گتوند ۸۸، بهبهان و ماهشهر ۸۵، اهواز ۸۲، شادگان ۸۱، بستان و هندیجان ۷۹، شوشتر ۷۵، امیدیه ۷۳ و در آغاجاری ۷۰ درصد رطوبت نسبی هوا ثبت شده است.
در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با حداکثر ۳۹ درجه سانتیگراد گرمترین و دهدز با حداقل ۱۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقاط استان بوده اند.
به گفته سبزه زاری، جریانات جوی تا فردا بر روی منطقه جنوبی خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today