ایرنا/ فرماندار دشت آزادگان احتمال بازگشایی مرز چذابه را از سوی دولت عراق در ایام اربعین رد کرد.

حمید سیلاوی، فرماندار دشت آزادگان در این باره اظهار کرد: طی ۲ روز اخیر شایعه‌هایی در رسانه‌های غیرمعتبر مجازی مبنی بر پذیرش محدود زائران اربعین حسینی از سوی دولت عراق منتشر شده که به هیچ وجه صحت ندارد.
وی ادامه داد: همان گونه که به دفعات از سوی مقام‌های مسوول در جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق عنوان شده هر چهار مرز مسافری مهران، خسروی، چذابه و شلمچه در ایام اربعین و پس ازآن به علت مخاطرات ناشی از شیوع ویروس مرگبار کرونا بسته است.
فرماندار دشت آزادگان از هیات‌های عزاداری اربعین خواست به هیچ وجه به سمت مرزهای چذابه و شلمچه حرکت نکنند چرا که مسوولان مرزی جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق بر سر ممنوعیت عزیمت زائران اربعین تاکید کرده و هیچ برنامه‌ای برای بازگشایی حتی محدود مرزهای چذابه و شلمچه وجود ندارد.
۲ هفته پیش معدود افرادی در چندین مرحله با حرکت به سمت مرزهای چذابه و شلمچه تلاش داشتند با پشت سر گذاشتن موانع، خود را به گذرگاه های مرزی برسانند ولی مرزبانان و ماموران انتظامی اجازه چنین اقدام غیرقانونی و عبور از مرزها را به آنان ندادند.
ولی‌الله حیاتی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان نیز هرگونه موافقت دولت عراق برای ورود زائران اربعین حسینی را رد کرد.

 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today