صدا و سیما/ استاندار یزد گفت: با توجه به آمار روزافزون ابتلا به کرونا در استان یزد، راه اندازی بیمارستان صحرایی در دستور کار قرار گرفت.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد در این باره اظهار داشت: طی روز‌های اخیر تمهیداتی برای اضافه کردن تخت‌های بیمارستان انجام گرفت، همه عمل‌های جراحی عادی متوقف شد و توان بخش خصوصی برای سرویس دادن به بیماران کرونا به خدمت گرفته شد. 
وی از بستری ۶۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با بررسی‌های انجام گرفته و مذاکره با مدیران بخش بهداشت و مسئولان بیمارستان‌های استان، احتمالا بتوانیم حدود ۱۰۰ تخت دیگر را در استان آماده کنیم، اما بیش از این عدد دیگر در توان ما نیست.
طالبی افزود: با توجه به اینکه نمی‌توانیم سرویس اورژانسی سایر بیماران را تعطیل کنیم، تاسیس بیمارستان صحرایی را در دستور کار قرار دادیم.
استاندار یزد ادامه داد: در ابتدای شیوع کرونا قرار بود این بیمارستان را با همکاری شهرداری یزد راه اندازی کنیم که این مساله با توجه به بهبود اوضاع متوقف شد، اما هم اکنون تاسیس این بیمارستان صحرایی با همکاری شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی به سرعت در حال انجام است و امیدواریم این بیمارستان ظرف مدت یک هفته تا ۱۰ روز آماده شود.
طالبی خاطرنشان ساخت: ساخت بیمارستان بحران از چند ماه پیش آغاز شده، اما با توجه به حجم کار آماده سازی، احتمالا تا یک ماه آینده نیز به بهره برداری نرسد.
وی با اشاره به اتخاذ تدابیر ویژه‌تر در صورت ادامه وضع کنونی گفت: از دستگاه‌های مختلف به ویژه اعضای ستاد بحران و سپاه خواستیم این آمادگی را داشته باشند که اگر ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شد، از امکانات بیمارستان صحرایی استفاده کنیم.

  
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today