ایسنا/ مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان گفت: یک‌چهارم از ۴۰۰۰ هکتار مساحت شهر زنجان درگیر بالاآمدگی آب است.

اسماعیل افشاری، مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای زنجان با اشاره به مطالعات انجام‌ شده در رابطه با بحث بالاآمدگی آب در برخی مناطق شهر زنجان، اظهار کرد: در سال ۹۷ مقرر شد که بالاآمدگی آب شهر زنجان در جنوب و جنوب‌غربی مورد مطالعه قرار گیرد و در تیرماه پارسال انجام مطالعه طی ۱۴ ماه به مشاور ابلاغ شد که در حال حاضر این طرح مطالعاتی به پایان رسیده است.
وی افزود: یک‌چهارم از ۴۰۰۰ هکتار مساحت شهر زنجان درگیر بالاآمدگی آب است که دلایل مختلفی سبب این اتفاق در شهر شده است که یکی از این موارد تکمیل نشدن شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر زنجان است.
افشاری با اشاره به مهم‌ترین دلیل بالا آمدن سطح تراز آب زیرزمینی شهر زنجان، خاطرنشان کرد: چاه‌های جذبی، نشت‌ آب شبکه آب، ساختار زمین‌شناسی، انسداد منافذ اولیه خاک و کاهش نفوذپذیری، تعداد بالای قنوات در محدوده شهر و افزایش دبی جریان زیرساختی، مهم‌ترین عوامل بالا آمدن سطح تراز آب زیرزمینی شهر زنجان در این مطالعه است که بر اساس برآوردها ۹۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
در ادامه فرماندار شهرستان زنجان نسبت به اقدام آنی برای بالا آمدن آب در برخی مناطق زنجان هشدار داد و اظهار کرد: چند نقطه از شهر زنجان، در این رابطه نیاز به اقدام آنی دارد و این در حالی است که پیشنهادهای ارائه‌ شده در بلندمدت قابلیت اجرایی دارد.
رضا عسگری ادامه داد: این مسئله سبب شده که مردم مشکلاتی در برخی نقاط شهر را در هنگام بارندگی داشته باشند که البته دستگاه‌هایی همانند شهرداری اقداماتی را انجام دادند که باید گزارشی در مورد آن ارائه شود تا نتیجه آن اقدامات مشخص شود که رختشویخانه به عنوان یکی از بناهای تاریخی شهر نیز با این مشکل مواجه است.
را به همراه داشته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today