ایرنا/ رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بخش تخصصی درمان ریشه دندان این دانشکده با برخوردارای از مدرنترین میکروسکپ‌های موجود در دنیا در تشخیص و درمان ریشه دندان یکی از بهترین مراکز کشور است.

سیروس ریسباف، رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: در این بخش مجموعه کاملی از تجهیزات تشخیصی و درمانی فراهم شده به طوری‌که استفاده از این تجهیزات منحصر به فرد، نیاز بیماران به مراجعه به بخش خصوصی را کمتر کرده است.
وی افزود: با توجه به اینکه درمان تخصصی ریشه دندان یک درمان زمان بر بوده تعداد محدودی بیمار به صورت روزانه پذیرش می‌شوند و بیماران پس از ویزیت با توجه به نوع درمان مورد نیاز در لیست نوبت دهی در یکی از بخش‌های عمومی و تخصصی اندودنتیکس قرار می‌گیرند.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ماهانه بیش از یک هزار بیمار در این بخش ویزیت و درمان می‌شوند.
وی با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی خدماتی گران قیمت است، تصریح کرد: تغییرات نرخ ارز هزینه هنگفتی را برای تامین اقلام مصرفی دندانپزشکی بر بخش دولتی تحمیل کرده که اگرچه بر اساس مصوبات این هزینه بر عهده بیمار بوده؛ اما هنوز به تعرفه‌های دانشکده افزوده نشده است.
ریسباف ادامه داد: حتی با اضافه شدن هزینه این اقلام باز هم دریافت خدمات در بخش دولتی بسیار به صرفه تر از بخش خصوصی خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: مردم برای سالم ماندن دندان‌ها معاینات دوره‌ای را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today