باشگاه خبرنگاران/ جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج گفت: واحد‌های صنفی و ادارات از ورود افراد بدون ماسک و ارایه خدمات به آن‌ها ممانعت کنند.

منصور مولانایی جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج با اشاره به قرمز شدن وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا، اظهار کرد: پیش از این توجه مردم به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمتر شده بود که در یکی ۲ روز اخیر، این وضعیت بهتر شده است.
وی بر لزوم استفاده از ماسک توسط شهروندان تاکید کرد و افزود: قشر جوان به رعایت دستورالعمل ها اندکی بی‌توجه هستند که این وضعیت نگران‌کننده است و امیدواریم هشدار‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیرند.
جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج گفت: هفته گذشته ۱۱ واحد صنفی در این شهر به دلیل بی‌توجهی به تذکر‌ها و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شد.
مولانایی بر برخورد جدی با اصناف و ادارات متخلف تاکید و بیان کرد: در این مدت به ۱۹ واحد صنفی نیز به خاطر عدم رعایت دستورالعمل ها و ورود افراد بدون ماسک اخطار داده شد.
وی با بیان اینکه روزانه ۹ اکیپ فعال بوده و اقدام به بازرسی از واحد‌های صنفی می‌کنند، افزود: هفته گذشته ۸۹ اکیپ فرمانداری همراه با ارگان‌های مسوول از بازار و اصناف بازرسی و به واحد‌های صنفی متخلف تذکر دادند.
مولانایی به تعطیلی فعلی کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها اشاره کرد و گفت: مردم از رستوران‌های مطمئن غذا تهیه کنند.
جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج خواستار عدم برگزاری مراسم عروسی و عزا در شرایط کنونی شد و تاکید کرد: در صورت عدم رعایت مردم به توصیه‌های بهداشتی، وضعیت ناگوارتر و مراکز درمانی نیز با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online