باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی شهرستان طبس گفت: مواد مخدر اولین جرم شهرستان طبس است و کشفیات آن نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ ستاد علی پور فرماندهی، نیروی انتظامی شهرستان طبس در جمع اصحاب رسانه گفت: در طول یکسال گذشته بیش از ۶ و نیم تن  مواد مخدر در این شهرستان کشف شده است.
او افزود: یکی از اولویت‌های ناجا برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر است که در این حوزه ده درصد افزایش برخورد با فروشندگان و توزیع کنندگان در شهرستان طبس بوده است.
سرهنگ علی پور با بیان اینکه ۴ و نیم میلیارد تومان کشفیات قاچاق کالا بوده است اظهار کرد: نسبت به سال گذشته کشفیات قاچاق کالا ۲۱ درصد افزایش داشته است.
با اشاره به اینکه تصادفات و جرائم راهنمایی و رانندگی دومین جرم دارای تشکیل پرونده است بیان کرد: طولانی بودن مسیر‌ها  از دلایل مهم تصادفات در محور‌های طبس بوده است .
فرمانده انتظامی شهرستان طبس با بیان اینکه استراحتگاه‌های مناسبی در محور‌ها راه اندازی شده که تاثیر زیادی در کاهش تصادفات داشته است تصریح کرد: تاکنون ۲۱ درصد در مجروحان تصادفات و ۵۸ درصد در متوفیان تصادفات درون و برون شهری کاهش داشته ایم.
او ادامه داد: با توجه به هشدار‌های زیاد نیروی انتظامی سرقت از اماکن خصوصی بیشترین نوع سرقت را شامل می‌شود.
علی پور تصریح کرد: جرایم رایانه‌ای با افزایش ۱۲۰ درصدی کلاهبرداری‌ها در شهرستان طبس شاهد بوده است که مردم به شگرد‌های وسوسه انگیز توجه نکنند و هرگونه تماسی که طرف مقابل سعی دارد شما را به پای دستگاه خودپرداز بکشد کلاهبرداری محض است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طبس از صدور ۲هزار و ۵۱۸ جلد گواهینامه عنوان کرد: شماره گذاری ۳ هزار و۱۵۲ خودرو و ۲۴۱ موتور در شهرستان طبس انجام شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today