ایرنا/ فرماندار گچساران گفت: نتایج آزمایش های پزشکی انجام شده در این شهرستان نشان می دهد که از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون یکهزار و ۸۷۵ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند.

علی خوان پایه، فرماندار گچساران اظهار کرد: در این مدت پنج هزار و ۷۴۲ مورد تست بیماری ویروس کرونا از افراد با علائم مشکوک در گچساران انجام شده است.
وی افزود: ۴۶ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان زن و ۵۴ درصد نیز مرد بوده‌اند.
فرماندار گچساران تصریح کرد:۱۰درصد از مبتلایان به بیماری ویروس کرونا در این شهرستان ساکن روستاها و ۹۰ درصد در شهر دوگنبدان سکونت دارند.
خوان پایه تاکید کرد: ۳۲ درصد از کارمندان دولت و هشت درصد از کارکنان حوزه درمان شامل پرستاران، پزشکان در گچساران به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند.
وی اظهار داشت: یک هزار و ۴۲۶ نفر از مبتلایان به بیماری ویروس کرونا معادل ۷۶ درصد بهبود یافته‌اند.
فرماندار گچساران تصریح کرد: تاکنون ۴۷ نفر در این  شهرستان معادل ۲.۵ درصد مبتلایان، بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند.
خوان پایه طرح دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی، بازدید از بازار و ادارات برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک از مهمترین اقدام‌های در حال انجام برای کنترل انتشار بیماری ویروس کرونا در این شهرستان است.
وی با یادآوری در پیش بودن فصل بیماری آنفولانزا و هشدار کارشناسان مبنی بر انتشار بیشتر بیماری ویروس کرونا از همه شهروندان خواست تا دستورالعمل های بهداشتی این بیماری را رعایت کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today