ایرنا/ هوای سرد و مه آلود در روز پایانی مهر حال و هوای اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان را دگرگون کرده است.

دمای اردبیل که بیشینه آن دیروز به ۲۶ درجه بالای صفر رسیده بود با رخنه زبانه هوای پرفشار عرض‌های بالاتر در شامگاه چهارشنبه به هشت درجه بالای صفر کاهش یافته است.
وزش باد سرد با بیشینه سرعت ۵۳ کیلومتر در ساعت از جانب شمال شرق که امواجی از ابرهای کم ارتفاع را به دامنه کوه ۴۸۱۱ متری سبلان در غرب اردبیل می راند چهره این شهرستان را به شکل واقعی پاییزی کرده است.
این ناوه از رطوبت و فرود مناسب برخوردار نیست و فقط در نوار شرقی استان اردبیل و بلندی منتهی به گیلان سبب بارش باران و در ارتفاعات ریزش برف شده و در دشت اردبیل نیز گاهی با باران ریزه همراه است.
از شهرستانهای نیر، نمین، سرعین، مشگین شهر و خلخال نیز استقرار هوای سرد و مه آلود گزارش شده و آسمان در جلگه گرمسیر مغان در شمال استان اردبیل نیز ابری است.  
بر اساس پیش بینی هواشناسی از فردا پنجشنبه بارش‌ها در منطقه بطور کلی متوقف می‌شوند ولی هوای سرد و گاهی مه آلود همراه با وزش باد تا شنبه ماندگار خواهد بود.
به نظر می رسد در صورت تثبیت الگوی کنونی طی هفته دوم آبان ساکنان استان اردبیل شاهد هوای سرد و ناپایدار شده و نخستین برف پاییز امسال را در نقاط سردسیر این استان تجربه کنند.


  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today