ایرنا/ رئیس ستاد مبارزه با کرونا کامیاران گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۳ واحد صنفی متخلف این شهرستان که با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سلامت جامعه را به خطر می‌انداختند، با دستور قضایی پلمب شد.

مسعود الماسی  رئیس ستاد مبارزه با کرونا کامیاران اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز، بازرسان گروه نظارتی این ستاد ۱۲ هزار و ۸۶۹ مورد بازدید شامل ۵۹۷ مورد به صورت گروه مشترک و ۱۲ هزار و ۲۷۲ مورد نیز به صورت انفرادی انجام دادند.
وی اضافه کرد: در نتیجه این بازدید ها ۱۰۳ واحد که دارای تکرار تخلف داشتند با اخذ دستور مقام قضایی پلمب شده و صاحبان ۹۲ واحد نیز به این مراجع جهت سیر مراحل قانونی معرفی شدند همچنین برای یک هزار و ۸۳۷ واحد نیز اخطار و تذکر کتبی و شفاهی صادر شد و برای ۳۱ واحد نیز نقدی جریمه لحاظ شد.

کامیاران در محدوده قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفت
فرماندار کامیاران یادآور شد: با توجه به مصوبه ستاد استانی کرونا و قرار گرفتن این شهرستان در محدوده قرمز این ویروس، محدودیت‌های صنفی از تاریخ ۳۰ مهر تا  ۱۰ آبان ماه مجددا در همه مناطق تمدید می‌شود.
وی تاکید کرد: در این مدت نیز کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان به صورت روزانه از سطح مراکز و اماکن بازرسی کرده و متخلفین را برای پلمب ۲ هفته‌ای به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.
الماسی افزود: این محدودیت‌ها شامل فعالیت بیرون بر رستوران، اغذیه فروشی(ساندویچ و پیتزا) کبابی و جگرکی، ممنوعیت سرو غذا در این واحدها، تعطیلی قهوه‌خانه، چایخانه و کافی شاپ‌ها، سالن های ورزشی(بدنسازی، ایروبیک و ورزش‌های جمعی، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی، آرایشگاه‌های زنانه و تالارها و باغ تالارها است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online