ایرنا/ معاون خدمات شهری شهرداری سقز گفت: ۳۰ واحد صنفی متخلف که فضای سبز خیابان بلوار کردستان این شهر را تخریب کرده، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

اهون اردلان معاون خدمات شهری شهرداری سقز اظهار داشت: فضاهای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی هر شهر دارای اهمیت زیادی است.
وی یادآور شد: این متخلفان، فضای سبز را برای پارکینگ بنگاه معاملاتی خودرو تصرف کرده و پنج مورد قطع درخت نیز داشتند که منجر به دریافت جریمه نقدی از آنها شد.
معاون خدمات شهری شهرداری سقز با بیان اینکه ۱۰۰ کامیون کود دامی مورد نیاز فضای سبز از روستاهای حومه شهر خریداری شده است، افزود: در راستای حفظ فضای سبز شهری، ۲ هزار برگه بروشور آموزشی کاشت و نگهداری فضای سبز تهیه و در بین اقشار مختلف مردم توزیع شده است.
وی اضافه کرد: از اول سال جاری تاکنون کاشت هشت هزار اصله نهال در سطح معابر، میادین و خیابان‌ها و گل‌کاری و کاشت ۱۰ هزار جعبه انواع گل فصلی زینتی در ۱۸ گونه مختلف در سطح شهر انجام شده است.
اردلان گفت: کاشت ۲۰ هزار (بوته) انواع درختچه زینتی در فضاهای سبز سطح شهر، کاشت فضای سبز میدان ۱۱ گولان، انتهای بهارستان به سمت تازه آباد، مقابل مسجد چهار یارنبی، حیاط بهداشت مرکزی و خاکریزی تعدادی از فضاهای سبز سطح شهر به میزان ۲ هزار متر مکعب از دیگر خدمات انجام یافته در این مدت است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۵ هزار بوته انواع درختچه زینتی تولیدی در گلخانه های پارک مولوی تولید و انتقال داده شد، تاکید کرد: هرس و فرم دهی درختان سطح شهر و قطع ۲۰ اصله درخت خشک، وجین، بیل زنی و هوادهی و بازسازی تشتک درختان و سمپاشی کلیه درختان سطح شهر علیه آفات و امراض با ۱۴۷ هزار لیتر سم به صورت محلول پاشی، دیگر اقدامات این حوزه بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online