ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: افزایش غلظت آلاینده‌ها و آلودگی هوا با توجه به شرایط جوی پایدار و سکون هوا تا پایان هفته جاری در کلانشهر اصفهان و شهرهای بزرگ مناطق مرکزی استان ادامه دارد.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ابراز کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی پایدار بر روی استان اصفهان در چند روز آینده است، بنابراین در مناطق مرکزی به ویژه در ساعت‌های اولیه روز، غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه هوای کلانشهر اصفهان در چند روز اخیر نیز با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه بود، اظهار کرد: این آلودگی به حدی نبود که به حالت اضطرار برسد و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس بود.
شیشه فروش به تمهیدات در نظر گرفته شده برای کاهش آلودگی هوا در روزهای آینده اشاره و اضافه کرد: بر اساس هماهنگی با سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل حفاظت محیط زیست مقرر شد فعالیت کوره‌پزخانه‌ها با هدف کاهش انتشار ذرات گرد و غبار متوقف شود.
وی با بیان اینکه بیشتر کوره‌پزخانه ها در شهرستان برخوار و شرق شهرستان اصفهان مستقر است، ادامه داد: بر اساس گزارش رسیده در روزهای اخیر فعالیت ۵۴ کوره‌پزخانه ها متوقف شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه استفاده از سوخت مازوت در صنایع و نیروگاه‌ها ممنوع است، تصریح کرد: شرکت گاز استان باید به طور مستمر به این واحدها گاز رسانی کند.
وی به یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک گاز در استان اشاره و اضافه کرد: مردم نیز باید تا جای ممکن در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا علاوه بر کاهش آلودگی هوا، سوخت رسانی به صنایع و نیروگاه‌ها با کمترین مشکل انجام شود.
شیشه فروش از مردم خواست تا با انتخاب وسایل گرمایشی استاندارد و نصب و راه اندازی آنها با کمک کارشناسان از بروز حوادث پیشگیری کنند و خاطرنشان کرد: در هفته ای که گذشت سه نفر در اصفهان به دلیل مسمومیت با منوکسید کربن و گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.
وی با اشاره به اینکه امسال سرمای زودرس به اصفهان رسید، گفت: این موضوع علاوه بر افزایش مصرف گاز منجر به سرمازدگی برخی از محصولات کشاورزی در مناطق غربی و جنوبی استان شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today