ایرنا/ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: بازرسان این سازمان با تشدید کنترل های بهداشتی و مبارزه با قاچاق کالا از ۸۹۵ واحد صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی بازرسی کردند که در این خصوص ۸۶ واحد صنفی متخلف شناسایی شد.

مهدی حسینی‌نژاد، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ابراز کرد: در این بازرسی ها که طی یک هفته گذشته انجام گرفته ۱۸ واحد صنفی به علت گرانفروشی، صادر نکردن فاکتور، عدم درج قیمت و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی متخلف شناخته شده و پرونده آنان در مجموع به مبلغ سه میلیون و ۲۲۴ هزار ریال به صورت جداگانه تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
به گفته حسینی نژاد پرونده برخی از این واحدهای متخلف به جرم تخلف و قاچاق کالا به ارزش بیش از ۵۳۱ میلیون ریال تشکیل و برای سیر مراحل قانونی و صدور و اجرای حکم به تعزیرات حکومتی استان کرمان ارسال شد.
وی اظهار کرد: گشت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در پی گزارشات مردمی منطقه سیرچ کرمان مبنی بر تخلف واحدهای صنفی به این منطقه اعزام شد و واحدهای صنفی را مورد بازرسی قرار داد.
حسینی نژاد اضافه کرد: در این بازرسی دو واحد صنفی فروش مصالح ساختمانی و آهن آلات به جرم گرانفروشی شناسایی و پرونده آنان به صورت جداگانه تکمیل شد و بازرسان این پرونده ها را در مجموع با ارزش ۲۷ میلیون و ۷۲۵ هزار ریال برای صدور و اجرای رای به تعزیرات حکومتی استان کرمان ارسال کردند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: همچنین گشت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، جرم یک واحد صنفی عمده فروش مواد غذایی را به علت عرضه خارج از شبکه ۲۴ تن برنج را شناسایی و پرونده این واحد به ارزش سه میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال تشکیل شد و در اختیار حوزه قضایی گرفت.
حسینی نژاد تصریح کرد: گشت مشترک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با همراهی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی از واحدهای توزیع کننده نهاده های کشاورزی در شهرستان های بردسیر، نرماشیر و رفسنجان بازدید کردند.
وی ادامه داد: این گشت ضمن ارائه تذکرات لازم به متصدیان واحدهای توزیع کننده، آنان را ملزم به عرضه کود بر اساس نرخ مصوب کرد.
حسینی نژاد گفت: بازرسان سازمان صمت در پی رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی مبنی بر تحویل ندادن لاستیک توسط یک واحد صنفی، محل را بازرسی کردند و مشخص شد که متصدی این واحد از طریق عرضه خارج از شبکه لاستیک خودرو سنگین اقدام به سودجویی می کرد که پرونده این تخلف به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۷۴ میلیون ریال تکمیل و برای سیر مراحل قانونی در اختیار تعزیرات حکومتی قرار داده شد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان عنوان کرد: گشت مشترک بازرسان سازمان به دنبال گزارشات مردمی از تخلفات نانوایی، ۸۳ واحد مورد بازرسی قرار گرفت که در این زمینه ۱۲ واحد صنفی متخلف به جرم گرانفروشی، کم فروشی و استفاده نکردن از شیوه نامه های بهداشتی متخلف شناخته شدند که پرونده این تخلف‌ها در مجموع با ارزش ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تکمیل و برای طی مراحل بعدی به تعزیرات حکومتی استان کرمان ارسال شده است.
وی از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و قاچاق کالا مراتب را به سرعت به شماره تماس ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و به شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmEAo3yl6Zm8Ow
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar