باشگاه خبرنگاران/ رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و مقابله باکرونا استان قزوین گفت: به دلیل ادامه وضعیت قرمز کرونایی در کل استان، برای چهارمین هفته محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

سید حسین بی نیاز رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری ومقابله باکرونا استان قزوین عنوان کرد: تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های رانندگی و آموزشگاه‌های آزاد و غیردولتی کماکان تعطیل هستند و آموزش‌های آن‌ها به صورت مجازی است و ضرورتی برای آموزش‌های حضوری افراد وجود ندارد.
او افزود: همچنین در صورت مهیا بودن شرایط فنی و هماهنگی با مسئولان واحد‌های آموزشی در مدارس، معلمان مدارس و مربیان آموزشگاه‌ها می‌توانند نسبت به تدریس و ارائه آموزش به دانش‌آموزان و افراد از منزل اقدام نمایند.
بی نیاز با بیان اینکه تمامی تجمعات مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و مجامع عمومی تا اطلاع ثانوی کماکان ممنوع است، تصریح کرد: تالار‌های پذیرایی به شرطی که ۷۰ درصد صندلی‌های خود را جمع آوری کنند، در صورت تهویه مناسب و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی با ۳۰ درصد ظرفیت می‌توانند فعالیت کنند.
او با بیان اینکه استخر‌های سرپوشیده شنا کماکان غیرفعال است، گفت: فعالیت تمام سالن‌های بدن‌سازی و باشگاه‌های ورزشی دارای مجوز به ازای هر ۱۰ متر مربع یک نفر و حداکثر با ۲۰ نفر ظرفیت در هر باشگاه بلامانع است.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری مقابله با کرونا استان قزوین ادامه داد: فعالیت رستوران‌ها و فست فودی‌ها به صورت ارائه خدمات بیرون بَر به مشتریان و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بلامانع است.
او افزود: آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی به صورت نوبت دهی تلفنی و حضوری انفرادی مشتریان در محل آرایشگاه با رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی تجهیزات بلامانع است.
بی نیاز در پایان بیان کرد: فعالیت قهوه خانه‌ها، کافه‌ها و چایخانه‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت و رعایت اصول بهداشتی بلامانع است.
او بیان داشت: آرامستان‌های استان فقط در مراسم تدفین اموات برای بستگان درجه یک حداکثر تا ۲۰ نفر باز هستند و روز‌های پنج شنبه و جمعه هفته آتی نیز تعطیل می‌باشند و پذیرای عموم نخواهند بود.
بی نیاز در ادامه گفت: ساعات کار بانک‌های استان طبق روال گذشته و مطابق مقررات می‌باشد. جلسات اداری ضروری در سطح دستگاه‌های استان نیز با حضور حداکثر ۱۵ نفر و به مدت یک ساعت تشکیل گردد.
او در پایان خاطرنشان کرد: نظارت بر حُسن اجرای شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان برعهده فرمانداران و بخشداران محترم مناطق است که به صورت مرتب گزارش بازدید‌ها را به کمیته امنیتی و انتظامی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گزارش دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today