ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: بزرگترین طرح گردشگری و تولید آبزیان در منطقه نمونه گردشگری اندبیل خلخال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجرا است.

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در بازدید از عملیات اجرایی پروژه مشترک گردشگری و آبزی‌پروری تفرجگاه اندبیل خلخال با اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان اردبیل، گفت: هر سرمایه‌گذاری که تمایل به احداث هتل‌های چهار و پنج‌ستاره و نیز پروژه‌ها و مجتمع‌های شاخص گردشگری در استان داشته باشد، تسهیلات و اعتبارات ویژه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
فلاحی طرح مشترک گردشگری و آبزی‌پروری اندبیل خلخال شامل برگترین طرح تولید و پرورش ماهیان سردآبی و ۲ طرح بزرگ خدمات گردشگری است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ۲ فاز در مدت ۲ سال اجرا می‌شود.
مجید جعفرزاده، سرمایه‌گذار و مجری طرح گردشگری اندبیل نیز گفت: فاز اول این طرح شامل پروژه بزرگ آبزی‌پروری با پیش‌بینی ایجاد دریاچه مصنوعی برای ماهیگیری با قلاب گردشگران و چند استخر پرورش و تکثیر ماهیان سردابی است.
وی افزود: همچنین احداث اقامتگاه‌های موقت و دایم گردشگران، فروشگاه صنایع دستی، آلاچیق، فضای بازی کودکان، محل سوارکاری، رستوران، موزه، آبشار مصنوعی، فضای سبز و سایر امکانات مورد نیاز گردشگران است که با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با پیش‌بینی ایجاد ۲۵ فرصت شغلی پایدار هم‌اکنون در حال اجرا است.
او اظهار داشت: فاز دوم طرح گردشگری اندبیل نیز شامل احداث دهکده توریستی با تمام امکانات رفاهی موردنیاز گردشگران در سطح ۱۵ هکتار زمین و با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و ایجاد ۵۰ شغل جدید در سال در آینده راه‌اندازی می‌شود.
وی گفت: علاوه بر استفاده از مصالح بومی و سازگار با طبیعت منطقه برای احداث سازه‌های طرح از انرژی‌های موجود منطقه از جمله انرژی آب، باد و خورشید برای تامین انرژی مورد نیاز طرح استفاده خواهد شد.
تفرجگاه و چشمه پرآب اندبیل در هفت کیلومتری خلخال و ۶ کیلومتری روستای هدف گردشگری اندبیل خلخال واقع شده و با برخورداری از جنگل‌های درختان نادر قد کوتاه با گونه‌های مختلف از مناطق نمونه گردشگری استان اردبیل است.
  
  
 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today