فارس/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: حدود ۳۰ هزار نفر در لرستان دارای دیابت هستند که به این افراد به صورت ماهانه سهمیه اختصاص می‌دهیم.

محسن اسدبیگی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان امروز در خصوص کمبودهای دارویی استان، اظهار داشت: بیشتر کمبودهای دارویی در خصوص اصرار مردم بر استفاده از نوع و برند داروی خاصی است.
وی ادامه داد: امسال با توجه به مشکلات اقتصادی دولت  واردات داروهای خارجی که مشابه داخلی دارند نسبت به سال گذشته کمتر شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص انسولین نیز، بیان کرد: نوع معمولی انسولین که در داخل کشور تولید می‌شود در بازار وجود دارد و کمبودی در این زمینه نداریم.
اسدبیگی با اشاره به اینکه در خصوص نوع قلمی انسولین که تزریق آن راحت‌تر و وارداتی است کمبودی در بازار وجود دارد، تصریح کرد: حدود ۳۰ هزار نفر در لرستان دارای دیابت هستند که به این افراد به صورت ماهانه سهمیه اختصاص می‌دهیم.
وی خاطرشنان کرد: در استان لرستان نیز انسولین در انواع مختلف تامین می‌شود و تمامی این موارد توسط سازمان‌های جهانی استاندارد کسب کرده‌اند و مردم نسبت به موثر بودن انسولین داخلی در درمان و کنترل این بیماری اطمینان داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today