باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۱۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا و مرگ ۱۱ تن در ۲۴ ساعت گذشته در کردستان خبر داد.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر ۵۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: از این تعدا ۲۷۸ نفر در سنندج، ۵۶ نفر در سقز، ۹۸ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در قروه، ۳۲ نفر در بیجار، ۱۹ نفر در کامیاران، ۷ نفر در دیواندره، ۷۷ نفر در بانه و ۶ نفر در دهگلان بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۷۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ ۱۱ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۵۹۵ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۱۰ نفر در سنندج، ۱۲۰ نفر در سقز، ۵۰ نفر در قروه، ۴۳ نفر در کامیاران، ۴۹ نفر در بانه، ۳۸ نفر در دیواندره، ۳۴ نفر در بیجار، ۳۹ نفر در مریوان و ۱۲ نفر در دهگلان جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
وی خطاب به شهروندان اظهارداشت: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online