باشگاه خبرنگاران/ فرماندار سقز گفت: مراسم عروسی که در یکی از خانه‌ باغ‌های اطراف سقز در حال برگزاری بود، تعطیل و داماد بازداشت شد.

کامیل کریمیان فرماندار سقز اظهار کرد: یک مراسم عروسی غیرقانونی در شرایط حاد کرونایی در یکی از خانه باغ‌های مسیر روستای خیدر هیجانان در اطراف سقز که عصر جمعه در حال برگزاری بود، با حضور فرماندار ویژه و جمعی از مسئولان این مراسم تعطیل و داماد نیز بازداشت شد. 
وی افزود: بعد از اعلام شهروندان به فرمانداری مبنی بر برگزاری این مراسم غیر قانونی در شرایط کرونایی، برای تعطیلی این مراسم در محل حضور یافته و داماد بازداشت شد؛متولیان برنامه سریعا به مراسم خاتمه داده و محل را ترک کردند.
کریمیان با بیان اینکه گشت پلیس با هماهنگی مقام قضایی در محل حاضر شد،اما بخاطر توجه متولیان به تذکرات و پایان دادن به مراسم، دخالت نکردند، تصریح کرد: بدلیل اعلام مصوبه ستاد ملی کرونا و شرایط حاد و بالا رفتن میزان مرگ و میر و مبتلا شدن افراد و همچنین در گذشت افراد زیر ۳۰ سال در شهرستان، برگزاری مراسم عزا و عروسی و تجمع ها، غیرقانونی تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود و ممنوع است.
فرماندار سقز تاکید کرد: برگزاری مراسم عزا و عروسی در این ایام، به منزله تهدید کردن سلامت جامعه است و برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی با تهدیدکنندگان سلامت عمومی برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: دادستانی به نیرو‌های انتظامی به عنوان ضابطان قضایی اختیار داده با حضور در محل نسبت به تعطیلی مراسم اقدام و افراد خاطی با حکم قضایی دستگیر شوند.
فرماندار ویژه سقز با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان به لحاظ شیوع کرونا ویروس،گفت: مردم با توجه به افزایش شیوع کرونا در شهرستان، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند.
کریمیان اضافه کرد: برگزاری مراسم و تجمع‌ها از جمله عروسی و عزا کاملا ممنوع است و در صورت تخطی از این مهم، با صاحبان تالار و خانه باغ‌هایی که برای برگزاری مراسم، مکان در اختیار افراد قرار می‌دهند و صاحبان عروسی و تجمعات غیرقانونی برخورد قاطع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اِعمال جریمه توسط ستاد کرونا، فرایند و سازکار اجرای آن در شهرستان سقز هم به زودی اجرا می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online