فارس/ مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری رفسنجان گفت: در وضعیت فعلی با توجه به اینکه کارگران فصلی هم در حال برگشت به شهرهای خود هستند پایانه نسبتا شلوغ است؛ اما تمام پروتکل‌های بهداشتی اعم از فاصله‌گذاری اجتماعی هم در ناوگان و هم در سالن انتظار انجام شده است.

محمدرضا سلمانی، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری رفسنجان اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا سازمان حمل و نقل و اتوبوسرانی طبق پروتکل‌های ابلاغی عمل کرده و نسبت به ضدعفونی و نظارت بر فاصله‌گذاری اجتماعی در پایانه‌های بین‌شهری و درون‌شهری و اتوبوس‌ها نظارت کامل دارد.
وی ادامه داد: در وضعیت فعلی با توجه به اینکه کارگران فصلی هم در حال برگشت به شهرهای خود هستند پایانه نسبتا شلوغ است؛ اما تمام پروتکل‌های بهداشتی که ابلاغ شده اعم از فاصله‌گذاری اجتماعی هم در ناوگان و هم در سالن انتظار انجام شده است و ضدعفونی محیط‌های عمومی پایانه مانند سرویس‌های بهداشتی و سالن انتظار و انبار پایانه به‌طور روزانه انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری رفسنجان تصریح کرد: کنترل مسافران برای استفاده از ماسک هم به‌طور ویژه و رعایت فاصله‌گذاری در اتوبوس‌ها هم از مهمترین برنامه‌‌هاست که هم توسط ما هم از طریق پلیس راه و شرکت‌های مسافربری کنترل و نظارت می‌شود.
سلمانی با اشاره به اینکه تعداد مسافران درون‌شهری کاهش چشمگیری داشته که در کل کشور همینگونه است، افزود: در اتوبوس‌های درون شهری هم ضدعفونی قبل از انجام هر سرویس انجام می‌شود و نیروهایی مخصوص انجام ضدعفونی قرار داده‌ایم.
وی با بیان اینکه فاصله‌گذاری در اتوبوس‌های خط واحد هم رعایت می‌شود و هر اتوبوس با 50 درصد ظرفیت مسافرگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: در تمام اتوبوس‌ها، کابین راننده از مسافران جدا شده است و از ورود مسافر بدون ماسک هم به‌شدت جلوگیری می‌شود.
سلمانی با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی ویژه آژانس‌ها و تاکسی‌ها را هم ابلاغ کرده‌ایم که ملزم به اجرای آن هستند، اضافه کرد: دو اکیپ گشتی داریم که تاکسی‌ها را کنترل می‌کنند و تخلفات را گزارش داده و ما پیگیری می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری رفسنجان با ذکر این مطلب که با توجه به اوضاع بحرانی کرونا بسیاری از راننده‌های آژانس‌ها سرکار نمی‌روند، گفت: در حال حاضر آژانس‌ها با کمبود خودرو مواجه‌اند.
وی متذکر شد: تاکسی‌ها و آژانس‌ها موظف به ضدعفونی خودروهای خود هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmEAo3yl6Zm8Ow
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar