تسنیم/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: روند ابتلا به کرونا در استان همدان همچنان صعودی و اوضاع وخیم است به همین دلیل محدودیت‌های جدیدی در استان تعیین شده است.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: از شهریور ماه تاکنون روند ابتلا به بیماری کرونا در استان صعودی است و روزانه تعدادی از بیماران  بر اثر شدت بیماری جان خود را از دست می‌دهند.
وی با بیان اینکه در طول 24 ساعت گذشته تعداد موارد مثبت و جدید ابتلا به کرونا در استان به بیش از 90 نفر رسیده است، عنوان کرد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم کاهش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه شرایط عادی نیست و در بحران کرونا به سر می‌بریم، افزود: اگر روند صعودی مبتلایان ادامه یابد بدون شک با کمبود تجهیزات بیمارستانی و درمانی مواجه می‌شویم.
کرمی با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی افزایش آمار کرونا در استان مربوط به برگزاری دورهمی‌های خانواگی است، اظهار داشت: رفتن به مسافرت، مراکز خرید، آرایشگاه و حضور در تجمع‌ها خطر ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت تمام شهرستان‌های استان قرمز است و هیچ نقطه سفیدی وجود ندارد، تصریح کرد: اوضاع این بیماری در شهرستان‌های نهاوند، رزن و تویسرکان وخیم تر از سایر نقاط است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه ویروس کرونا از طریق عطسه، سرفه و حتی صحبت کردن در فاصله نزدیک به دیگران منتقل می‌شود، گفت: حفظ فاصله یک‌‌و‌نیم متری از دیگران، شست‌و‌شوی مرتب دست‌ها با آب و صابون و استفاده از ماسک برای پیشگیری از  این بیماری ضروری است.
کرمی با اشاره به اینکه بیماران مبتلا به کرونا و دارای علامت با مشاهده اولین علائم بیماری که معمولا تب و لرز است، به مراکز غربالگری 16 ساعته مراجعه کنند، اظهار داشت: در این مراکز بیماران ویزیت می‌شوند و در صورت نیاز از آن‌ها تست کرونا گرفته می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه همه بیماران نیاز به تست کرونا ندارند، گفت: نتیجه تست کرونا در برخی بیماران منفی کاذب است و همین امر سبب می‌شود آن‌ها با خیالی آسوده در اماکن عمومی و جمع‌های خانوادگی حاضر شوند. همه بیماران دارای علائم سرماخوردگی و مشکوک به کرونا حتی اگر نتیجه تستشان هم منفی باشد باید خود را تا 14 روز قرنطینه کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه برخی بیماران مبتلا به کرونا در ظاهر سالم و کاملا بدون علامت هستند، گفت: همین بیماران به عنوان ناقل می‌توانند افراد زیادی را آلوده کنند.
کرمی تصریح کرد: روزانه بیش از 400 نفر با علائم تنفسی و مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های استان مراجعه میکنند که تعدادی از آن‌ها نیاز به بستری دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today