تسنیم/ رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: سرمازدگی محصولات در هفته‌های گذشته سبب گرانی گوجه‌فرنگی در همدان شده است.

رضا البرزی، رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با بیان اینکه قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در بازار همدان بین 7 تا 12 هزار تومان است، اظهار داشت: در روزهای آینده قیمت این محصول کاهش می‌یابد.
وی با تاکید بر اینکه سرمازدگی سبب از بین رفته بوته های گوجه فرنگی در استان شده است، تصریح کرد: با ورود گوجه از مناطق گرمسیر کشور شاهد روند کاهشی قیمت این نوع کالا خواهیم بود.
رئیس اتحادیه میوه و تره بارهمدان با بیان اینکه قیمت میوه و تره بار بر اساس میزان عرضه و تقاضا در بازار تعیین می‌شود، گفت: معمولا در روزهای پس از تعطیلات و مناسبت‌ها با افزایش قیمت میوه مواجه می‌شویم.
البرزی با بیان اینکه قیمت میوه های پاییزی مانند سیب، پرتقال و نارنگی بین 7 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد، اظهار داشت: در مجموع هزینه تمام شده تولید هر کیلو میوه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تمام پرتقال‌های موجود در بازار سبز رنگ است، تصریح کرد: مردم از خرید پرتقال‌های زرد و نارنجی رنگ خودداری کنند. این نوع پرتقال‌ها با رنگ های مصنوعی رنگ‌آمیزی شده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان درباره افزایش قیمت پیاز نیز اظهار داشت: هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تولید و تامین پیاز وجود ندارد و گرانی آن به خاطر دسته‌ای از عوامل سودجو و وجود دلالان است.
البرزی از نظارت بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف بر وضعیت بهداشتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار میوه و تره بار همدان خبر داد و گفت: با واحدهایی که فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود.
وی با بیان اینکه آموزش های مربوط به پیشگیری از کرونا را به فروشندگان میوه و تره بار ارائه کردیم، افزود: همچنین از آن‌ها خواسته‌ایم در صورت ابتلا به علائم سرماخوردگی و مشکوک به کرونا، در خانه بمانند و تا 14 روز در محل کار خود حاضر نشوند.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در بین مردم، فروش میوه‌هایی نظیر هندوانه، طالبی و خربزه به شرط چاقو را ممنوع اعلام کردیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today