فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر 623 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 194 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 623 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اذعان کرد:‌ 301 بیمار کرونایی در سنندج، 60 نفر در سقز، 102 بیمار در مریوان، 22 بیمار در قروه، 34 نفر بیمار در بیجار، 20 بیمار در کامیاران، 9 بیمار در دیواندره، 70 بیمار در  بانه و 5 بیمار کرونایی در حال حاضر بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: حال 76 بیمار مبتلا به کرونا وخیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 9 بیمار در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: از آغاز شیوع این ویروس تا کنون 604 نفر در کردستان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
وی به آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا ویروس به تفکیک شهرستان‌های استان هم گریزی زد و گفت: از آغاز شیوع کرونا ویروس تا کنون 213 نفر در سنندج، 122 نفر در سقز، 51 نفر در قروه، 44 نفر در کامیاران، 50 نفر در بانه، 38 نفر در دیواندره، 34 نفر در بیجار، 40 نفر در مریوان و  12 نفر در دهگلان جان‌ باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online