ایرنا/ ستاد مدیریت و مقابله با کرونا لارستان استان فارس در اطلاعیه ای و با توجه به بروز خطرات ناشی از موج سوم این ویروس در فصل پاییز و همچنین تشدید پروتکل‌های بهداشتی برخی محدودیت‌های جدید در این شهرستان اعلام کرد.

در اطلاعیه شنبه ستاد مدیریت کرونا شهرستان لارستان آمده است: برگزاری تمام مراسم های جمعی، اعم از عزا و عروسی در تالارها، باغ ها، رستوران ها و حتی منازل شخصی ممنوع است ؛در صورت مشاهده و گزارش با فرد و یا افراد متخلف برابر مقررات رفتار خواهد شد.
این ستاد نوشت: برگزاری مراسم بدون تشریفات و با هماهنگی ستاد کرونا قابل انجام است.
همچنین طبخ و توزیع مواد غذایی و شیرینی به صورت انبوه و قبول سفارشات مجالس توسط رستوران ها، آشپزخانه ها و قنادی ها ممنوع است و درصورت مشاهده و گزارش، برابر مقررات رفتار خواهد شد.
در اطلاعیه ستاد کرونا شهرستان لارستان آمده است: فعالیت تمام اغذیه فروشی ها اعم از رستوران ها، کبابی ها،کافه ها،فست فودی ها تنها به صورت بیرون بر بلامانع است.
همچنین در این اطلاعیه بیان است: نصب چادر و اتراق در تمام بوستان ها، پارک ها و نقاط سطح شهر ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.
فعالیت آرایشگاه های مردانه و زنانه با رعایت پروتکل های بهداشتی و تنها با نوبت دهی به صورتی که تجمع و صف شکل نگیرد بلامانع است و تخطی از نظم و عدم رعایت دستورات بهداشتی مصداق تخلف محسوب می شود.
همچنین فعالیت تمام مدارس، دانشگاه ها و انواع آموزشگاه ها تا زمان سفید شدن وضعیت شهرستان تنها به صورت مجازی است و در صورت عدم رعایت با واحد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
همچنین، بازارهای روز، پاساژها، مجتمع های تجاری و تمام مراکز خرید مکلف به رعایت پروتکل های ابلاغی هستند و درصورت تخلف برخورد قانونی و پلمب می شوند.
در اطلاعیه ستاد کرونا لارستان آمده است:  فعالیت همه باشگاه های ورزشی ممنوع است، مگر با رعایت پروتکل های ابلاغی به ویژه در مورد ورزش های جمعی.
برگزاری مراسم و هرگونه تجمع در دارالرحمه(قبرستان) به طور مطلق ممنوع بوده و در عصر پنجشنبه ها نیز تنها به صورت خاص ورود به این  محل ممنوع خواهد بود.
برگزاری مراسم مذهبی و فرهنگی به ویژه نمازهای جماعت و جمعه تا زمان سفید شدن وضعیت شهرستان مگر در فضای باز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی انجام شود.
استفاده از ماسک  در همه اماکن عمومی و فضاهای شهری الزامی است و عدم رعایت اصول زدن ماسک از خانه تا خانه مصداق تخلف و تهدید علیه سلامت عمومی تلقی و  برخورد قانونی خواهد شد.
همچنین در این اطلاعیه عنوان شده است: افراد، اصناف، دفاتر خدمات عمومی، اعم از بانک ها و سایر موسسات که پروتکل های ذکر شده را رعایت نکنند به عموم مردم در فضای مجازی معرفی و جریمه نقدی می شوند.
ورود افراد و مراجعه کنندگان به اداره‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و خصوصی در این شهرستان بدون داشتن ماسک و رعایت نکردن سایر پروتکل‌های بهداشتی ممنوع است.
در این اطلاعیه افزوده شده است: در صورت مشاهده افراد و یا کارکنان اداری در دستگاه‌های مختلف اعم از بخش خصوصی و دولتی، بدون ماسک و عدم رعایت مسائل بهداشتی با آنان برخورد خواهد شد.
وضعیت شهرستان لارستان در جنوب فارس هم اینک زرد است و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان نسبت به بروز و اوج گیری ویروس کرونا و افزایش موج بیماری کویید ۱۹ در روزهای پاییزی هشدار جدی داده است.  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 

آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online