پایگاه خبری پلیس/ فردی که با استفاده از شیوه های متقلبانه و در قالب قراردادهای سرمایه گذاری، 600 میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود توسط کارآگاهان پلیس بندرعباس دستگیر شد.

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی و اعلام شکایت آنان مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با اقدامات گسترده اطلاعاتی و با بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی و تحقیقات جامع از مالباختگان مشخص شد فردی به نام اسماعیل با معرفی خود به عنوان مدیرعامل یک شرکت تجاری معلوم در شهرستان بندرعباس و تاجر صادرکننده میگو و وارد کننده لاستیک با وعده‌های کاذب و ایجاد تبلیغات گسترده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده است.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: در تحقیقات فنی صورت گرفته مشخص شد متهم با استفاده از شیوه‌های متقلبانه و استفاده از عناوین سیاسی و دولتی و جلب اعتماد برخی از شهروندان با تنظیم قراردادهای سرمایه‌گذاری، در مجموع 600 میلیارد تومان از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده است. 
سردار جعفری با بیان اینکه با توجه به بیم فرار متهم از کشور ضمن هماهنگی با مقام قضایی، طی اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی محل اختفای متهم در بندرعباس شناسایی شد، گفت: ماموران با تشکیل اکیپی منسجم به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از محل تعداد زیادی اسناد، مدارک و سیستم‌های رایانه‌ای کشف و یک دستگاه خودرو سمند توقیف کردند.
وی تصریح کرد: متهم به پلیس آگاهی منتقل که در بازجویی‌های اولیه منکر هر گونه کلاهبرداری شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک ارائه شده به جرم خود اعتراف کرد، همچنین در بازرسی از محل تعدادی اوراق گمرکی ساختگی مربوط به حمل و نقل کالا، اسناد مربوط به حسابداری، سیستم‌های رایانه ای از محل فعالیت متهم کشف شد.
سردار جعفری با بیان اینکه در ادامه تحقیقات انبار مربوط به شرکت نیز در یکی از روستاهای تابعه بندرعباس شناسایی و در بازرسی از انبار، مقادیری روغن با مارک مشخص کشف شد، گفت: پس از هماهنگی قضائی دفتر شرکت و انبار مذکور پلمب شد همچنین کارکنان شرکت مذکور و کلیه افراد مرتبط با این موضوع احضار که در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شرکت مورد نظر از ابتدای تاسیس تا کنون هیچ فعالیتی در خصوص صادرات و واردات انجام نداده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today