ایرنا/ رییس پلیس آگاهی البرز گفت: اعضای باند سارقان منزل که اقدام به ۱۱۰میلیارد ریال سرقت از منازل مسکونی در چند استان کشور کرده اند، شناسایی و دستگیرشدند.

سرهنگ محمد نادربیگی رییس پلیس آگاهی البرز افزود: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطقی از عظیمیه و اسلام آباد  کرج و شهرستان  فردیس استان البرز  به شیوه تخریب توپی قفل در و بالکن رویی و اعلام شکایت شهروندان در این خصوص، رسیدگی به این پرونده ها در اختیار تیم ویژه ای از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
 کارآگاهان با بررسی صحنه های سرقت و انجام تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند که در بررسی سوابق وی محرز شد که نامبرده بیش از ۱۴ فقره سابقه  کیفری سرقت و قتل دارد و در زمان حاضر با همدستی یک خانم پس از شناسایی منازل خالی از سکنه و با استفاده از خودروهای پژو پارس و سمند اقدام به سرقت از منازل می کنند.
سرهنگ نادربیگی  بیان داشت: دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه پس از چندین روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان، رد متهم در شهرستان "ملارد" استان "تهران" شناسایی و کارآگاهان پس از دریافت نیابت قضایی به آن جا اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه نامبرده به همراه همدستش در منزل دستگیر و در بازرسی از محل تعداد زیادی اموال سرقتی شامل فرش دستباف، لوازم خانگی، کفش ، پوشاک، نقره، کوله پشتی، ساعت مچی و اشیاء قیمتی کشف شد.
وی افزود: متهم پس از انتقال به  پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد که با تشکیل یک باند چهار نفره اقدام به ۷۰ فقره سرقت از منازل مسکونی به شیوه تخریب در منزل و بالکن رویی در شهرهای مختلف از جمله کرج، زنجان، قم ،تهران و مازندران کرده اند.  
وی با بیان این که ارزش اموال مسروقه ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است گفت : محل های سرقت توسط متهمان بازسازی و تعدادی از شکات نیز شناسایی شدند که شکایت آن ها در حال رسیدگی است.
این فرمانده انتظامی با بیان این که متهمان برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند، اظهار داشت : تلاش برای شناسایی سایر متهمان و مالخران ادامه دارد.
وی گفت: با حکم دادستان عمومی و انقلاب استان البرز، تصویر بدون پوشش متهمان در رسانه ها منتشر تا چنانچه افرادی به این شیوه مورد سرقت قرار گرفتند به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج- میدان طالقانی- ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday

آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday