فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از تعقیب شکنندگان قرنطینه در استان خبر داد.

 
پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید١٩ استان به ١٩٤ نفر خبر داد و گفت: طی  ٢٤ ساعت گذشته متاسفانه ٤ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.
وی افزود: هم اکنون ٣١٠ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ١٣٤ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید19 در کهگیلویه و بویراحمد ١٠ هزار و ١٠٣ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان‌پناه اذعان داشت: از ٢١٤ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٥٠ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد(٧٠ درصد) و گچساران(٣٠ درصد) بود.
وی یادآور شد‌: همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا در فصل پاییز، باعث می‌شود شناسایی کرونا سخت شود و نحوه انتقال آنفلوآنزا و کرونا، موجب افزایش مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشت و درمان خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: هرچه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش پیدا کند درصد افراد مبتلا کمتر خواهد شد، بنابراین لازم است همه افراد از ماسک استفاده نمایند، رعایت فاصله گذاری فیزیکی را بنمایند، رعایت بهداشت فردی را بنمایند، از حضور در هر نوع تجمع بپرهیزند، مسافرت های درون و برون شهری را بتاخیر  بیاندازند، نشست های خانوادگی را به حداقل برسانند، در مراجعات به مکان های پرخطر مانند بانک ها، پاساژها، مطب ها و موسسات پزشکی احتیاط های بیشتری داشته باشند، در مراجعات به مراکز بهداشتی درمانی، همراه خود کسی را نیاورند، افرادی که مشکوک و یا قطعی کرونا هستند تا پایان زمان مشخص شده از محل قرنطینه خارج نشوند.
یزدان‌پناه تصریح کرد: همچنین افرادی که در قرنطینه می باشند از این به بعد کنترل می شوند و چنانچه از محل قرنطینه خود را ترک کردند به دادگاه معرفی خواهند شد، بیماران کرونایی که در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز نیازی به همراه و مراقب ندارند زیرا باعث مبتلا شدن همراه بیمار و انتشار آلودگی به بقیه اعضا خانواده می شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today