ایسنا/ مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز گفت: ستاد کرونا در حال حاضر دستوری در خصوص ممنوعیت زیارت اهل قبور ابلاغ نکرده و با این اوصاف درهای امامزاده‌های استان به روی مردم باز است.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز اظهار کرد: طبق دستور ستاد کرونا برگزاری مراسم سوم، هفتم و... در آرامستان‌هایی که در محوطه بقاع متبرکه قرار دارند ممنوع است.
وی در پاسخ به چگونگی برگزاری مراسم تشییع در بقاع متبرکه گفت: این مراسم هم به صورت محدود و با حضور بستگان نزدیک و درجه یک فرد فوت شده برگزار می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: ستاد کرونا در حال حاضر دستوری در خصوص ممنوعیت زیارت اهل قبور ابلاغ نکرده و با این اوصاف درهای امامزادههای استان به روی مردم باز است.
حجت الاسلام دشتکی توضیح داد: در صورت ابلاغ دستور ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی بقاع مثل روز اربعین حسینی (ع) این اقدام انجام می شود.
وی افزود: بیشتر برنامه‌های اوقاف در شرایط کنونی به صورت آنلاین و در فضای مجازی برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز در ادامه با اشاره به تعداد وقف های انجام شده در استان گفت: از دهه وقف سال گذشته تا امسال تنها ۱۴ وقف جدید به موقوفات البرز اضافه شده که این امر ضرورت افزایش موقوفات مشارکتی را افزایش می دهد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday