ایرنا/ قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان گفت: یک متهم پرونده قاچاق ارز به پرداخت ۸۷ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. 

سجاد سعیدی، قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان در این باره توضیح داد: ۳۵۰ هزار دلار آمریکا و یک میلیون دینار عراق ارز قاچاق در اواسط شهریور ماه سال جاری از فردی با خودروی خارجی به همراه خانواده اش در حال جابه‌جایی به دست آمد که عوامل انتظامی ایست و بازرسی دلیجان موفق با کشف این قاچاق متهمان را دستگیر کردند.
وی افزود: پرونده مربوطه به دادسرای دلیجان ارسال شد که با صدور قرار عدم صلاحیت در اواخر مهرماه به تعزیرات حکومتی رسید و در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا وارز در این مرجع ثبت و مراحل دادرسی ان آغاز شد.
قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان اضافه کرد: شعبه با توجه به ارزهای ورودی قاچاق به ارزش ۸۷ میلیارد ریال توسط متهم از مرزهای غربی کشور با اعلام ارزش آن از سوی بانک ملی دلیجان به نمایندگی از بانک مرکزی حکم به ضبط تمام ارزهای قاچاق مکشوفه و وسیله نقلیه مخصوص حمل آن(سواری شاسی) به نفع دولت صادر کرد.
سعیدی گفت: ارزهای کشف شده به خزانه بانک مرکزی منتقل و خودروی حمل نیز به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل و جزای نقدی صادره به حساب خزانه واریز شد.
قاضی تعزیرات حکومتی دلیجان یادآور شد: هر نوع خرید و فروش ارز غیر از صرافی‌ها و مراکز مجاز ممنوع است و نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو طبق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی ممنوع اعلام شده است.
سعیدی افزود: ورود و خروج ارز از کشور خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می شود و مستوجب مجازات است.
وی تصریح کرد: دلیجان به‌دلیل ماهیت جغرافیایی و اهمیت راه‌ها در ضبط و مصادره وسیله حمل کالای قاچاق جایگاه نخست استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today