مهر/ مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان با اشاره به حملات سایبری در خوزستان، گفت: مدتی پیش یک حمله سایبری به سازمان دریانوردی داشتیم که سازمان ملی خود شاهد این حمله بود.

سعید فیوضی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان در این باره اظهار کرد: پدافند غیرعامل دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات غیرنظامی یا همان دفاع بدون سلاح است.
وی با اشاره به اینکه از علوم و فنون و تکنولوژی‌های پیشرفته در تهدیدات استفاده می‌شود، تصریح کرد: حملات سایبری برای اخلال در بخش‌های مختلف کشور مهم‌ترین نوع تهدید است؛ در گذشته دشمن به بمباران روی می‌آورد ولی حالا با حمله سایبری اخلال ایجاد می‌کند.
فیوضی در ادامه به حوادث انفجار گاز در اهواز اشاره کرد و گفت: اداره گاز باید بررسی لازم را از زیرساخت‌های خود در مناطق مختلف انجام دهد؛ همچنین در این زمینه باید مناطق با بافت فرسوده را در اولویت کاری خود قرار دهد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان یادآور شد: یک کارگروه فناوری و تبادل اطلاعات را در این راستا داریم که برای مقابله با تهدیدات سایبری فعال است و «افتا» در استان خوزستان به صورت مستقیم با تهدیدات سایبری مقابله می‌کند.
فیوضی در خصوص حملات سایبری که در استان خوزستان مشاهده شده باشد، گفت: چند وقت قبل یک حمله سایبری به سازمان دریانوردی داشتیم که اداره کل بنادر و دریانوردی استان هم به تبع از سازمان ملی خود شاهد این حمله بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today