صدا و سیما/ دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۴۸ درصد از نیاز شهرستان را تامین کرده و واکسن‌ها را در دو مرحله به مراکز بهداشت تحویل می‌دهد.

رضا پورآیین، رئیس مرکز بهداشت دزفول با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا برای افرادی که در اولویت هستند به صورت رایگان تحویل داده می‌شود گفت: هشت گروه از افراد در اولویت قرار دارند و واکسن‌ها به ادارات ذی‌ربط و مرکز بهداشت ارسال شده است.
پورآیین افزود: مادران باردار که تا دو هفته پس از زایمان خود بایستی واکسن را تزریق کنند، پرسنل و کارمندان مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و زنان آسیب پذیر و معلولین ذهنی، بیماران اعصاب و روان، افرادی که در مراکز تجمعی نگهداری می‌شوند، گروه‌های پرخطر از جمله ایثارگران و جانبازان، بیمارانی که دارای ضعف سیستم ایمنی هستند و پرسنل بهداشتی و درمانی و اورژانس ۱۱۵، جزء اولویت اول محسوب می‌شوند.
وی گفت: بیماران ریوی، کلیوی، کبدی، بیماران اعصاب، غدد، افرادی که ضایعه نخاعی دارند، بیماران قلبی و عروقی، افرادی که در گروه‌های سنی ۶ ماه تا ۱۸ سال تحت درمان با آسپرین در زمان طولانی هستند، افرادی که دارای چاقی مفرط و کسانی که قصد مسافرت به خارج کشور را دارند در اولویت دوم قرار دارند که برای دریافت واکسن آنفلوانزا باید تا توزیع آن در بین داروخانه‌ها صبر کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today