ایرنا/ سه جایگاه پمپ بنزین و یک واحد عطاری در استان خراسان شمالی به علت بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی، توسط دانشگاه علوم پزشکی پلمب شد.

علیرضا نوروزیان، مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا، یکی از اماکن پرخطر در انتقال ویروس و سرایت بیماری از طریق جایگاه های سوخت و نازل های بنزین است، که از فعالیت این سه جایگاه به علت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، جلوگیری شد.
وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای استان با هدف پیشگیری از شیوع این ویروس، ۷۳۵ مورد بازدید از جایگاه های عرضه سوخت استان انجام داده اند که بر این اساس میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در این جایگاه ها ۶۲ درصد عنوان برآورد شده است.
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: با توجه به خطرات جایگاه های سوخت و امکان ابتلا به کرونا در این مکان ها، رانندگان باید از تماس مستقیم با دسته نازل در جایگاه سوخت خودداری کنند در غیر این صورت با استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف اقدام به سوخت گیری کنند و پس از انجام سوخت گیری، دستکش یکبار مصرف را سریعا در کیسه پلاستیکی قرار داده و یا در سطل زباله انداخته و سپس بدون دستکش کارت سوخت را از دستگاه بردارند.
نوروزیان افزود: کارکنان پمپ بنزین ها باید به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، عملیات سوخت گیری را خود انجام دهند تا از هرگونه تماس شهروندان با نازل های سوخت جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه رانندگان باید از دادن کارت بانکی خود به اپراتورهای پمپ بنزین پرهیز کنند، گفت: آنها باید خود اقدام به کشیدن کارت کرده و از اپراتور بخواهند که رمز آنها را وارد کند.
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: جایگاه های عرضه سوخت به دلیل حضور رانندگان و مسافرانی از شهرهای مختلف، یکی از مکان هایی است که امکان ابتلا به بیماری کرونا در آن بسیار بالاست و رعایت اصول بهداشتی توسط رانندگان و اپراتورها، نقش مهمی در کاهش شیوع این ویروس دارد.

پلمب یک مغازه عطاری در بجنورد
مدیر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز از پلمب یک مغازه متخلف عطاری در بجنورد خبر داد و گفت: این عطاری به علت فروش داروهایی بدون نشان استاندارد و سیب سلامت، مداخله در امور درمان و معاینه بیماران، تجویز خودسرانه و غیرقانونی دارو با توجه به ایام شیوع کرونا، با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه تعطیل شد.
محسن محمدزاده افزود: متصدیان این واحد متخلف عطاری نیز برای سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today