باشگاه خبرنگاران/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر برای بیمارستان فجر مریوان تهیه شد.

آرزو فلاحی مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: با توجه به شیوع و موج گسترده ویرس کرونا در استان، افزایش تعداد بیماران و بستری‌ها و نیاز مبرم بیماران مبتلا به اکسیژن مصنوعی، یک دستگاه اکسیژن از محل هیات امنای صرفه‌جویی ارزی جهت ارسال به شهرستان مریوان تامین و به این دانشگاه اهدا شد.
وی بیان کرد: دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت ۶۰۰ لیتر با توجه به نیاز ویژه بیماران مبتلا به کرونا، برای بیمارستان فجر مریوان تهیه شده است که در روز‌های آتی نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: با توجه به افزایش بیماران و همچنین نیاز بیشتر به اکسیژن جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در بخش‌های ویژه تهیه این دستگاه از جمله نیاز‌های ضروری بیماران مبتلا به کرونا است.
فلاحی تاکید کرد: برخی از بیماران مبتلا به کرونا که دچار عارضه حاد تنفسی یا بیماری زمینه‌ای هستند ممکن است بخاطر کمبود امکانات درمانی با توجه به حجم بالای مبتلایان به این ویروس جان خود را از دست بدهند بنابراین اقدامات خیرخواهانه برای خرید تجهیزات بیمارستانی می‌تواند جان همشهریان را نجات دهد.
وی گفت: تامین این دستگاه اکسیژن‌ساز حاصل مساعدت وزیر بهداشت، تلاش مداوم و مؤثر رئیس و معاون درمان دانشگاه و پیگیری نماینده مردم شهرستان مریوان در مجلس شورای اسلامی بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شهروندان درخواست کرد: با رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، خودداری از تجمع در اماکن عمومی و همچنین ماندن در خانه، به قطع زنجیره این ویروس کمک کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online