فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 239 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 239 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.
به گفته وی، در حال حاضر 694 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان به تفکیک شهرستان های استان افزود: 338بیمار کرونایی در سنندج، 54 نفر در سقز، 113 بیمار در مریوان، 28 بیمار در قروه، 40 نفر بیمار در بیجار، 29 بیمار در کامیاران، 10 بیمار در دیواندره، 79 بیمار در بانه و 3 بیمار کرونایی در حال حاضر در دهگلان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: حال 82 بیمار مبتلا به کرونا وخیم و در هم اکنون در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 5 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد گفت: با احتساب این 5نفر فوتی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به 618 نفر رسید.
به گفته وی، از آغاز شیوع این ویروس تا کنون 218 نفر در سنندج، 125 نفر در سقز، 51 نفر در قروه، 45 نفر در کامیاران، 52 نفر در بانه، 39 نفر در دیواندره، 35 نفر در بیجار، 41 نفر در مریوان و  12 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online