شبستان/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه مشکل تامین انسولین در داروخانه های جهرم و خفر وجود ندارد، گفت: در ۱۹ داروخانه شهرستان های جهرم و خفر انسولین قلمی توزیع شده است.
 
قهرمان بمانا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: با توجه به وجود مشکلات در توزیع  انسولین در سطح کشور تمام تلاش ما این بوده است که در  هر  شهرستان های جهرم و خفر این داروها در دسترس بیماران دیابتی باشد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه در حال حاضر در 19 داروخانه های جهرم و خفر که آمار خود را در سامانه وزارت بهداشت ماهانه ثبت می کنند داروهای انسولین توزیع شده است، افزود: پنج درصد سهمیه دارو در استان فارس برای شهرستان جهرم است که انسولین قلمی جهت بیماران دیابتی در لیست این داروها قرار دارد.
به گفته وی انسولین های توزیع شده در این 19 داروخانه شامل نوومیکس (NOVOMIX)، نوورپید (NOVORAPID)، توژئو (TOUJEO) و ویکتوزا (VICTOZA) است.
بمانا با اشاره به توزیع انسولین لانتوس(LANTUS) در داروخانه های جهرم و خفر گفت: ساخت ایرانی این انسولین در داروخانه های شبانه روزی و بیمارستان های شهرستان جهرم و خفر موجود است.
وی با اشاره به اینکه ترکیب و ساختار این انسولین مانند خارجی آن است و هیچ  تفاوتی ندارد، عنوان کرد: نوع خارجی آن به دلیل تحریم ها موجود نیست.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: در حال حاضر نوع خارجی انسولین نوورپید (NOVORAPID) در این 19 داروخانه ها موجود است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online