ایرنا/ فرماندار خرم آباد گفت: با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان برخی محدودیت‌ها تا اطلاع ثانوی در خرم آباد تمدید و در صورت بهبود اوضاع اطلاع رسانی خواهد شد.

طولابی، فرماندار خرم آباد گفت: همه کسبه و فروشگاه ها موظف به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند و اکیپ های نظارتی باید در این زمینه فعال شوند و با تخلفات برخورد کنند.
وی اضافه کرد: در حوزه ادارات نیز براساس مصوبه ستاد کرونا  ارائه خدمات به ارباب رجوعان بدون ماسک ممنوع است و خود کارکنان ادارات باید پروتکل ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار داشته باشند و ۵۰ درصد حضور کارکنان هم تا اطلاع ثانوی برقرار است و برای اجرای این موارد، از طریق بازرسی فرمانداری از ادارات سرکشی خواهد شد.
طولابی ادامه داد: در حوزه اماکن ورزشی تمامی فعالیت ها به صورت تجمعی و گروهی ممنوع است و مسئول ورزش جوانان و اماکن نیروی انتظامی باید گروه های نظارتی را فعال کنند تا اگر رعایت نشود این واحدهای ورزشی تعطیل شود. تمام مراکز اقامتی، هتل ها، سفره خانه های سنتی و اماکن تفریحی و گردشگری و آبشارها  تعطیل هستند و حضور گردشگران در این اماکن ممنوع است و بخشداران بایستی با هماهنگی میراث فرهنگی راه دسترسی به این اماکن را مسدود کنند و یگان حفاظتی میراث فرهنگی نظارت کافی بر این موضوع داشته باشند.
فرماندار خرم آباد گفت: در حوزه اماکن متبرکه و زیارتگاه ها؛ اداره اوقاف و امور خیریه بایستی به گونه ای اقدام کند که پروتکل ها رعایت شود و اماکن متبرکه باید تعطیل باشد تا زائران در این اماکن تا اطلاع ثانوی حضور نداشته باشند.
وی با بیان اینکه آرایشگاه های زنانه نیز باید تعطیل باشد، افزود: در بحث حمل و نقل درون شهری باید بر رعایت پروتکل ها نظارت شود و با تخلفات احتمالی برخورد لازم شود. ورودی قبرستان ها مسدود و تردد خودروها ممنوع است و خودروهای اطراف قبرستان ها باید جریمه شود.
طولابی ادامه داد: در بحث خاکسپاری نیز نیروی انتظامی و دادستان خرم آباد باید از برگزاری مراسم به صورت گروهی بالای  ۱۵ نفر جلوگیری کنند و از شیوه تشییع تجمعی پرهیز شود و بهداشت نیز باید نظارت لازم داشته باشند و براساس قانون مکان هایی که سلامت عمومی مورد تهدید است بهداشت و درمان این گزارش ها را به دادستانی ارائه کند تا برخورد لازم صورت گیرد.
وی تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل برون شهری اداره راهداری وظیفه نظارت بر پایانه ها و سواری ها را دارد، در بحث جشن عروسی فعالیت همه تالارهای عروسی ممنوع است و این موضوع به همه ابلاغ شده است همانطوری که در ایام گذشته چند واحد متخلف تعطیل شد. باز بایستی با شدت بیشتری این موضوع پیگیری شود و با واحدهایی که این موضوع را رعایت نمی کنند به شدت برخورد می شود.
طولابی افزود: دفاتر ثبت ازدواج نیز فرمی را که نیروی انتظامی تهیه می کند را به عنوان تعهدنامه هنگام عقد در دفاتر ثبت قرار دهند و از عروس و داماد و پدر و مادرشان تعهد گرفته شود که چنانچه مراسم تجمعی داشته باشند با آنها برخورد خواهد شد و حتی منجر به بازداشت آنها خواهد شد.
فرماندار خرم آباد گفت: واحدهای نانوایی که اغلب پروتکل ها را رعایت نمی کنند با آنان برخورد شود و سهمیه آرد آنها قطع و واحدها تعطیل شود تا پروتکل ها را رعایت کنند چون این مراکز با سلامت مردم سروکار دارند و تهدید آمیز است و باید با آنها برخورد قانونی شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today