ایرنا/ در پی رحلت آیت الله سیدرضا فاضلیان یکی از علمای وارسته همدان و امام جمعه سابق ملایر، به منظور تجلیل و تکریم از این عالم ربانی از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار همدان، روز سه‌شنبه ششم آبان در این استان عزای عمومی اعلام شد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، سیدسعید شاهرخی استاندار همدان و آیت الله سیدمصطفی موسوی اصفهانی مدیر حوزه علمیه همدان در پیام مشترکی درگذشت آیت الله سیدرضا فاضلیان را تسلیت گفتند.
در متن این پیام آمده است: ارتحال عالم ربانی و پرهیزکار «آیت الله حاج سیدرضا فاضلیان» موجب تاسف و تالم بسیار شد.
این پیام می‌افزاید: فقدان این عالم گرانقدر که سالیان پربرکت عمر شریفش در اکتساب علم و تقوا و ورع و خدمت به اسلام و انقلاب و حوزه‌های علمیه صرف شد، مصیبتی جبران ناپذیر است.
در ادامه پیام آمده است: آیت الله حاج سید رضا فاضلیان که در راه کسب علم و فضلیت از محضر علما و اساتید بزرگی همچون حضرت آیت الله العظمی آخوند ملاعلی معصومی همدانی بهره‌مند شد، به سبب زندگی زاهدانه، بندگی خالصانه و نفس گرم خود همواره به عنوان اسوه پاکی و پارسایی مورد توجه و رجوع طلاب و روحانیان، جوانان و اقشار مختلف مردم مشتاق پاکی و معنویت بود.
این پیام ادامه می‌دهد: این عالم مجاهد در دوران ستمشاهی به سبب مبارزه با رژیم منحوس پهلوی بارها توسط ساواک دستگیر و به زندان افتاد و پس از آن در دوران دفاع مقدس همواره با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل موجب دلگرمی رزمندگان بود و با بسیار از شهدای گرانقدر عقد اخوت بست.
آیت الله سیدرضا فاضلیان از علمای وارسته و ربانی استان همدان و امام جمعه سابق ملایر روز دوشنبه بر اثر یک دوره بیماری در سن ۹۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.
وی در سال ۱۳۶۱ با حکم امام خمینی(ره) به عنوان امام جمعه ملایر منصوب شد و پس از ۳۴ سال که عهده‌دار این مسوولیت بود، شهریور سال ۱۳۹۵ از این سمت کناره‌گیری کرد.

 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today