ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: با تمهیدات انجام گرفته و افزایش مراکز ۱۶ ساعته استان، آمار مبتلایان مثبت سرپایی کرونا بر اساس تست آزمایشگاهی به ۱۹ هزارو ۵۶۴ نفر رسید که ۱۹۶ مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در این خصوص اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری "تمامی موارد مثبت بر اساس یافته های آزمایشگاهی" به ۲۴ هزار و ۴۸ نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و همزمانی این بیماری با آنفلوانزا شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان های این استان با شیب ملایم روند صعودی به خود گرفته است.
این مسؤول ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون موارد مثبت بستری بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای چهار هزار و ۴۸۴ نفر در استان زنجان به بیماری کووید-۱۹ ثابت شده است که سه هزار و ۶۰۷ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
وی آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید-۱۹ همچنین مشکوک را ۱۳ هزار و ۳۶۲ نفر اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر با توجه به روند تدریجی افزایش مبتلایان به کرونا در استان ۵۱۹ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که ۳۴ مورد از این آمار جزو مبتلایان روز هستند.
به گفته قزلباش طی مدت شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶۲۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که هفت مورد از این آمار روز گذشته را شامل می شود.
وی افزود: در زمان حاضر شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، زنجان و خدابنده جزو شهرستان‌های با بروز بالای بیماری کرونا قرار دارند که در این میان  زنجان همچنان در میانگین کشوری قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در ارتباط با وضعیت کرونایی شهرستان‌ خرمدره خاطرنشان کرد: تا هفته چهارم مهر سال جاری بیماری کووید-۱۹ روند نزولی داشت اما از هفته گذشته با شیب تندی روند ابتلا و بستری بیماران کرونایی افزایش یافت و فوتی‌ها نیز به دنبال آن افزایش پیدا کرده است و در این ارتباط وضعیت شهرستان باید نسبت به خود سنجیده شود. 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today