باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از بستری ۳۰۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، گفت: مقابله با بیماری کرونا یک امر فرابخشی است و می‌بایست تمامی ارگان‌ها و مسئولین پای کار بیایند.
وی درباره مشکلات موجود افزود: یکی از مشکلات این است که درمانگاه‌های بخش خصوصی و مطب‌ها بیماران کرونایی را به مراکز بهداشت معرفی نمی‌کنند. مراکز بهداشت بیماران کرونایی را مراقبت و کنترل می‌کنند، اما این اقدام‌ها برای سایر بیماران معرفی نشده انجام نمی‌شود.
آقازاده درباره رکورد بی سابقه بستری‌های آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۴ نفر بستری جدید به بیماران بستری استان افزوده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: تعداد بیماران بستری سندرم حاد تنفسی یک هزار و ۴۲۷ نفر است که از این تعداد ۲۶۹ نفر در بخش آی سی یو بستری بوده و ۷۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.
وی درباره بیماران فوتی کووید ۱۹ افزود: تعداد ۲۳ نفر بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان فوت شدند و تعداد کل بیماران فوت شده با تست مثبت کووید ۱۹ تا تاریخ چهارم آبان به یک هزار و ۶۴۰ نفر رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره تعداد تست‌های انجام شده برای تشخیص کووید ۱۹ افزود: به طور متوسط یک هزار و ۵۰۰ تست در استان انجام می‌شود.
آقازاده درباره اعلام نگرانی در برخی شهرستان‌ها، افزود: در برخی شهرستان از جمله بوکان، خوی و سلماس آمار مبتلایان افزایش یافته است. در شهرستان خوی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ بیمار بستری شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today