ایرنا/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه هیچ کمبودی در خصوص روغن در استان وجود ندارد، گفت: برای رفع مشکل واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی استان، ۲۵۰ تن روغن جامد در بازار توزیع کردیم.

بختیار خلیقی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه روغن مایع به وفور در بازار استان وجود دارد، اظهار داشت: اگر حرفی مبنی بر کمبود روغن مطرح می‌شود ناشی از جو روانی ایجاد شده در بازار است.
وی با اعلام اینکه هیچ کمبودی در ارتباط با روغن مایع در بازار استان نداریم، اضافه کرد: با توجه به اینکه کارخانجات روغن کشی بیشتر به سمت تولید روغن مایع رفتند در مقعطی امسال کمبود روغن جامد در کشور و به تبع کردستان ایجاد شد.  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: حدود ۲۵۰ تن روغن جامد را در استان توزیع کردیم ضمن اینکه فروشگاه اتکا هم بطور مستقل اقدام به توزیع روغن جامد می‌کند.
خلیقی یادآور شد: خرید بیش از نیاز مردم یکی از مهمترین عوامل کمبود این کالا در برخی فروشگاه‌هاست که انتظار می‌رود مصرف کنندگان به اندازه نیاز خود اقدام به خرید کالاهای اساسی کنند تا مشکلی برای دیگران ایجاد نشود.

اواخر هفته جاری قیمت مرغ در کردستان تعیین می شود
وی با اشاره به اینکه قیمت مصوب مرغ در کارگروه ملی تنظیم بازار ۱۴ هزار تومان تعیین شده است، گفت: استانداران که ریاست کارگروه تنظیم بازار استان ها را برعهده دارند می توانند با در نظر گرفتن هزینه های اعمال شده مثل خرده فروشی، قیمت مرغ را تعیین و مصوب کنند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: اواخر هفته جاری جلسه تنظیم بازار استان تشکیل و در آن قیمت مرغ مصوب و اعلام می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online