ایرنا/ فرماندار بانه گفت: بر اساس دستور العمل ستاد کرونا استان به منظور پیشگیری از افزایش ویروس کرونا دستگاه‌هایی اجرایی شهرستان تعطیل شده اما دستگاه‌های خدمات رسان همچنان به مردم خدمت ارایه می‌کنند.

اسماعیل رستم پور، فرماندار بانه با اشاره به افزایش چشمگیر بیماران کرونایی اظهار داشت: بر اساس دستور العمل ستاد کرونا استان به منظور پیشگیری از افزایش ویروس کرونا بانه یک هفته نیمه تعطیل شد.
وی اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل دستگاه‌های خدمات رسان در این هفته تعطیل نمی‌شود اما سایر دستگاه ها تعطیل شده و هیچگونه خدماتی در این سازمان ها ارائه نمی شود و فعالیت واحدهای صنفی در رسته‌های ۲، سه و چهار نیز در این مدت متوقف شده است.
رستم پور گفت: در این مدت ورود خروج پارک ها و مراکز تفریحی مسدود می‌شود که شهرداری برای کنترل و نظارت بر پارک ها نگهبان مامور کرده و برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا، چاپ و توزیع آگهی‌های ترحیم هم ممنوع شده است.

۷۶ بیمار کرونایی در بانه بستری هستند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه نیز با بیان اینکه ظرفیت پذیرش بیمار در بخش کرونایی بیمارستان‌های بانه ۸۰ نفر است اظهار داشت:در حال حاضر ۷۶ بیمار در بخش کرونایی  بیمارستان های صلاح الدین ایوبی و رازی بستری هستند. 
محمد شاهویسی افزود: در یک ماه گذشته بیش از ۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده و هر روز تعدادی از پرسنل وکادر درمان بانه به کرونا مبتلا می شود که مجبورند ۲ هفته در قرنطینه خانگی قرار باشند که این موضوع خدمات رسانی به بیماران را با مشکل مواجه می‌کند.
وی اضافه کرد: به دلیل کمبود کپسول اکسیژن در بیمارستان‌های شهرستان امکان افزایش تخت برای بیماران کرونایی فراهم نیست و برای جبران این کمبود روزانه تعدادی کپسول اکسیژن از کارخانه سقز به بانه ارسال می‌شود که جوابگوی نیاز شهرستان نیست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online