ایسنا/ مدیرکل پشتیبانی امور دام همدان از توزیع مرغ منجمد در استان خبر داد و گفت: تاکنون 50 تن مرغ با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار استان در بین فروشگاه‌های معتبر استان توزیع شده است.

ابولفضل اینانلو، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان با تأکید بر اینکه موجودی انبارهای این شرکت از نظر مرغ، گوشت قرمز و نهاده‎های دامی قابل توجه است، اظهار کرد: با توجه به نوسان قیمت مرغ گرم در بازار، ستاد تنظیم بازار کشور تصمیم به توزیع مرغ منجمد گرفت که با ابلاغ سهمیه به استان این امر در حال  اجراست و 500 تن مرغ منجمد به قیمت 15 هزار تومان در سطح استان توزیع خواهد شد.
وی با بیان اینکه این شرکت هیچ محدودیتی در توزیع مرغ منجمد ندارد، تصریح کرد: تا هر زمانی که ستاد تنطیم بازار استان به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ کند، امر توزیع مرغ منجمد ادامه خواهد داشت و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان همدان درباره توزیع گوشت قرمز منجمد نیز تأکید کرد: موجودی استان از نظر گوشت قرمز مناسب بوده و به محض تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار و اعلام سهمیه، گوشت قرمز نیز توزیع می‌شود.
اینانلو با اشاره به اینکه روند ترخیص نهاده‌های دامی از مبادی بسیار خوب شده است، یادآور شد: از هفته آخر شهریور تاکنون 26 هزار تن نهاده دامی از جمله کنجاله سویا، ذرت و جو برای ذخیره سازی در انبارهای استان همدان در حال ارسال از مبادی ورودی به داخل استان است.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه امر ذخیره سازی آسودگی خاطر تولیدکنندگان را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: در مواقعی که موجودی نهاده‌ها و ذخایر استراتژیک استان مکفی باشد، هر زمان بازار دچار شوک شود بلافاصله ذخایر توزیع می‌شود بنابراین تولیدکنندگان نگرانی از این بابت نداشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today