ایرنا/ رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) خراسان شمالی گفت: خوشبختانه تاکنون پرونده‌ای با موضوع چالش مومو در استان تشکیل نشده است اما تماس‌هایی با پلیس در این خصوص صورت گرفته شده است.  

سرگرد یوسف شاکری، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) خراسان شمالی اظهار داشت: برخی از معلمان مدارس در تماس با پلیس، از نگرانی های دانش آموزان و اضطراب آنان از چالش مومو گلایه کرده و برخی از دانش آموزان هم در تماس های خود، خواستار راهنمایی در این مورد شده اند.
مومو یک اکانت واتساپی با شماره های داخلی و یا خارجی است که تصویری از یک عروسک ترسناک ژاپنی را در پروفایل نشان می‌دهد، این چالش ابتدا از آرژانتین آغاز شده و سپس در ایالت متحده آمریکا، آلمان، فرانسه و دیگر کشورها گسترش یافته است.
رییس پلیس فتای خراسان شمالی اظهار داشت: در چالش مومو، با ارسال کلیپ هایی، فرد به رفتار خطرناک سوق داده می شود که می‌تواند برای خانواده‌ها نگران کننده باشد.
شاکری افزود: والدین، باید به فرزندان بیاموزند که هرگز تهدیدهایی که با کلیپ های مومو ارسال شده را جدی نگیرند و استرس و اضطراب را به فرزند خود منتقل نکنند.
وی خاطرنشان کرد: افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت و فضای مجازی، زمینه بروز مشکلاتی از قبیل مومو را فراهم کرده است، البته پلیس، پیش از این هم خطرات احتمالی حضور دانش آموزان در فضای مجازی و واتساپ را هشدار داده بود.
رئیس پلیس فتای خراسان شمالی گفت: برخی از آموزش های مجازی، به جای شبکه شاد، در واتساپ و یا سایر پیام رسان های خارجی ارائه می‌شود و این امر زمینه‌ساز مشکل شده است که به معلمان و والدین توصیه می شود به هر علت که از شبکه شاد برای آموزش مجازی استفاده نمی کنند، از پیام رسان های داخلی بهره ببرند.
شاکری خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون در استان پرونده‌ای در خصوص چالش مومو تشکیل نشده است اما تماس‌های تلفنی، حکایت از نگرانی والدین در این زمینه دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today