تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه شاهد افزایش چشمگیر موارد مراجعه به بیمارستان در شهرستان بیرجند در هفته اخیر بودیم گفت: در این راستا ظرفیت بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی افزایش یافت.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: در هفته اخیر شاهد افزایش چشمگیر موارد مراجعه به بیمارستان در شهرستان بیرجند به ویژه در بیماران تنفسی و بیماران کرونا مثبت بودیم.
وی افزود: در این راستا از ظرفیت سایر بیمارستان‌های استان استفاده می‌شود که در کنار بیمارستان ولیعصر، بیمارستان رازی، ارتش و میلاد نیز پذیرش بیماران کرونایی را دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از تخت‌های آی.سی.یو نیز در حال خدمت رسانی به بیماران کرونا مثبت هستند.
دهقانی با تاکید بر اینکه برای عبور و شکستن این پیک نیازمند همراهی و همکاری مردم هستیم ادامه داد: یکی از علل مهم مرگ و میر در هفته گذشته تأخیر در مراجعه بیماران به بیمارستان بوده است‌.
وی با تاکید بر اینکه افراد باید به موقع به بیمارستان‌ها مراجعه کنند افزود: افراد با علائم ضعیف به مراکز 16 ساعته و کسانی که علائم حاد دارند باید به بیمارستان‌های استان مراجعه کنند تا تاخیر باعث بروز مشکلات نشود و بیمار به مرحله غیر قابل برگشت نرسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار فوتی‌های کرونایی خراسان جنوبی در روز گذشته رکورد شکست و ‌فوتی جدید در استان افزایش یافت.‌

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today