ایرنا/ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با تلاش ۷۲ ساعته ماموران جست وجو و نجات این اداره کل، شناور باری مسیر بندر حمریه کشور امارات به بندرلنگه از خطر غرق شدن نجات پیدا کرد.

علی رضا محمدی کرجی ران، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص جزئیات سانحه این شناور اظهار داشت: این شناور با ۵۰۰ تن محموله صادراتی دچار نقص فنی در سیستم رانش شده و پس از برخورد با صخره‌های ورودی بندر حمریه کشور امارات دچار پارگی بدنه و آبگرفتگی شد.
وی بیان کرد: با موافقت گارد ساحلی دولت امارات و با هماهنگی مرکز جستو ونجات دریایی هرمزگان و حفاظت و ایمنی دریانوردی بندرلنگه، تیم نجات به محل سانحه اعزام و مقدمات انتقال قسمتی از محموله توسط شناورهای عبوری صورت گرفت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: بلافاصله برنامه نجات شناور با همکاری یک فروند شناور لندینگ کرافت(نظامی ۲) و گروه نجات به همراه تیم غواصی برنامه ریزی شد.
کرجی ران یادآور شد: پس از سبک سازی و آب بند کردن محفظه‌ها و به‌کارگیری بالن‌های هوا و همچنین با گونه گذاری و گذاشتن پمپ جهت تخلیه آب ورودی، عملیات انتقال و یدک کردن شناور مهیا و شناور یادشده جهت تعمیرات به یکی از مجتمع‌های کشتی‌‎سازی در بندرلنگه انتقال یافت.
به گفته وی، عملیات نجات این شناور تجاری در آب‌های داخلی امارات با همکاری گارد ساحلی این کشور و تیمی متشکل از مرکز جستجو و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، واحد دریایی و بندری بندرلنگه، نماینده کشتیرانی در بندر حمریه، تعاونی لنجداران لنگه و دیگر گروهای نجات اعزامی به انجام رسید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today