مهر/ نریمان قادری سرباز مریوانی است که با خواندن یک مصاحبه در یکی از رسانه ها با سرباز جانباز اهری، بخشی از پس‌انداز خود را به او اهدا کرد.

حسین قدیمی متولد ۱۳۸۰ شهرستان اهر است، وی از هم‌رزمان شهید «ساسان امیرخانی حسینکلو» در درگیری با قاچاقچیان در منطقه مرزی سردشت بوده که ۱۸ مهرماه بر اثر اصابت گلوله جنگی قاچاقچیان از ناحیه کمر مجروح شد.
حسین قدیمی در سوم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری برای گذراندن خدمت سربازی که رسته خدمتی‌اش مرزبانی بوده به پادگان آموزشی شهرستان اصلاندوز اعزام و بعد از اتمام دوره آموزشی راهی محل خدمتی اش در هنگ مرزی سردشت شد.
پدر حسین گچکار بوده و به دلیل سقوط از ساختمان و آسیب دیدگی شدید فک و دست از کارافتاده شده و به دلیل بالا بودن هزینه درمان از ادامه روند درمان خویش منصرف شده است. حسین قبل از خدمت با درک وضعیت خانواده اش در قامت تنها نان‌آور پشتیبان خانواده کم درآمد خویش بود. 
۲۴ مهرماه بود که برای اطلاع از وضعیت جسمانی سرباز جانباز «حسین قدیمی» گفتگویی توسط یکی از رسانه ها با او شد.
بعد از انتشار این گفتگو کامنت ها و بازخوردهای مختلفی در خصوص جانفشانی این سرباز جانباز مخابره شد که در یکی از آنها نریمان قادری سرباز مریوانی حکایت و خواسته جالبی مطرح کرده بود.
نریمان قادری این سرباز کرد زبان که متولد سرو آباد کردستان بوده و اکنون ساکن مریوان است، شماره حساب حسین قدیمی سرباز جانباز اهری که ترک زبان است را خواسته بود تا بخشی از هزینه درمان او را پرداخت کند.
این سرباز مریوانی در این خصوص گفت: مدتی بود که پس انداز خود را برای خرید گوشی جمع کرده بودم و تصمیم داشتم گوشی تلفن همراه جدیدی خریداری کنم.
قادری در این خصوص افزود: بعد از خواندن مصاحبه سرباز جانباز اهری که در درگیری با قاچاقچیان مجروح شده بود تصمیم گرفتم به جای خرید گوشی این پول را به حساب بانکی حسین قدیمی واریز کنم تا شاید بخشی از مشکلات مالی او رفع و همچنین بخش ناچیزی از هزینه‌های درمان تأمین شود.
نریمان که سوم اردیبهشت ۹۹ به سربازی اعزام شده است، ادامه داد: با اینکه این مبلغ ناچیز است، ولی امیدوارم بخشی از مشکلات حسین قدیمی حل شود و مسئولان امر نیز از سربازان جانباز و همچنین خانواده‌های آنها حمایت کنند.
وی سپس در خصوص اهدافش از این کار گفت: من هم در خدمت سربازی ام سختی‌های زیادی در مرز کشیده ام و کاملاً این عزیز جانباز را درک می‌کنم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today